Kobylany – Farma Wiatrowa

12.12.2007

Na pograniczu powiatów Jasło i Krosno w województwie podkarpackim zlokalizowana zostanie farma wiatrowa składająca się z 15 wiatraków o mocy 2 MW każdy.

W to przedsięwzięcie postanowiła zainwestować brytyjska spółka Renewable Energy Holdings, która już w ubiegłym roku powołała do życia joint venture, które przygotowuje projekt i będzie zarządzać farmą.
Renewable Energy zawarła porozumienie na dzierżawę gruntów pod projekt „Kobylany – Farma Wiatrowa” na okres 25 lat z możliwością przedłużenia jej o kolejne ćwierć wieku. 30 czerwca 2008 roku – to planowany termin zamknięcie transakcji
Warto dodać, że spółka jest właścicielem dwóch farm wiatrowych w Niemczech w Kesfeld (32.5MW) i Kirf (8MW), a realizowane są także projekty w Polsce i w Walii.

Źródło (tekst): www.CIRE.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.