Kalendarium (10.2006 r.)

13.10.2006

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 sierpnia 2006 r. w sprawie udzielania przez gminy pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją (Dz.U. Nr 142, poz. 1017)

Rozporządzenie określa szczegółowe warunki udzielania pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją, w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości.
Weszło w życie z dniem 24 sierpnia 2006 r. Obowiązuje do 31 grudnia 2006 r.
Rozporządzenie Ministra Finansów i Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 sierpnia 2006 r. w sprawie sposobu pobierania przez notariuszy podatku od spadków i darowizn oraz wzoru deklaracji o wysokości podatku pobranego i wpłaconego przez notariuszy (Dz.U. Nr 143, poz. 1035)
Rozporządzenie określa sposób pobierania przez notariuszy podatku od spadków i darowizn od darowizny dokonanej w formie aktu notarialnego albo zawartej w tej formie umowy nieodpłatnego zniesienia współwłasności lub ugody w tym przedmiocie.
Weszło w życie z dniem 16 sierpnia 2006 r.
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 11 sierpnia 2006 r. w sprawie określenia rodzajów deklaracji, które mogą być składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej (Dz.U. Nr 146, poz. 1060)
Rozporządzenie zawiera wykaz deklaracji, które mogą być składane organom podatkowym za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Weszło w życie z dniem 16 sierpnia 2006 r., z wyjątkiem:
1) § 1 pkt 3–6, które wchodzą w życie z dniem 1 października 2006 r.,
2) § 1 pkt 7–14, które wchodzą w życie z dniem 1 grudnia 2006 r.,
3) § 1 pkt 15–37, które wchodzą w życie z dniem 1 lutego 2007 r.
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 11 sierpnia 2006 r. w sprawie trybu składania i wzoru zawiadomienia o zamiarze składania deklaracji w formie elektronicznej (Dz.U. Nr 146, poz. 1061)
Podatnik lub płatnik mają obowiązek zawiadomienia organu podatkowego o zamiarze składania deklaracji w formie elektronicznej oraz o osobie upoważnionej do składania i podpisywania deklaracji w formie elektronicznej na piśmie z własnoręcznym podpisem.
Weszło w życie z dniem 16 sierpnia 2006 r.
Rządowy projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami
Rozwiązania proponowane w projekcie dotyczą dwóch dużych grup zagadnień. Po pierwsze, doprecyzowane zostaną przepisy ustawy dotyczące zasad gospodarowania nieruchomościami należącymi do zasobów Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego, a także prowadzenia postępowań w sprawie podziałów, scaleń i podziałów, wywłaszczeń oraz ustalania opłat adiacenckich. Druga część projektu dotyczy nowelizacji przepisów w zakresie działalności zawodowej w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami.
Projekt obecnie jest w trakcie konsultacji społecznych. (…)
ANETA MALAN
specjalista w zakresie prawa budowlanego

  Zamów
prenumeratę

Więcej – czytaj w „Inżynierze budownictwa”, październik 2006. 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.