Jubileusz 100-lecia PZITS

13.06.2019

Ważnym wydarzeniem w historii Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS) była gala jubileuszowa zorganizowana przez Zarząd Główny 10 maja br. w hotelu Lord w Warszawie.

 

 

– Aby odpowiedzieć na pytanie, w jakim celu zrzeszenie powstało, trzeba sięgnąć pamięcią do początku XX wieku, okresu niezwykle burzliwego światowego rozwoju techniki, przemysłu, energetyki, komunikacji i budownictwa, co spowodowało wzrost liczby ludności miejskiej, a co wymagało odpowiedniego wyposażenia miast także pod względem nowoczesnej techniki w aspekcie wymogów higieny budynków mieszkalnych, administracyjnych i użyteczności publicznej, ochrony środowiska przyrodniczego, jak również sposobów zapobiegania chorobom zakaźnym – mówiła Krystyna Korniak-Figa, prezes PZITS.

Licznie zebrani przedstawiciele oddziałów i zaproszeni goście w uroczystym nastroju świętowali Jubileusz 100-lecia powstania zrzeszenia. Uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej prof. J. Pawełek przedstawił rys historyczny PZITS, a następnie swoje wystąpienia wygłosili zaproszeni goście oraz wręczono odznaczenia stowarzyszeniowe zasłużonym członkom organizacji. Podczas drugiej, mającej charakter merytoryczny, przewodniczący pięciu głównych sekcji branżowych omówili ich działalność. Część trzecia to spotkanie koleżeńskie, w trakcie którego odbył się koncert wokalisty Aleksandra Martineza.

 

Krystyna Korniak-Figa, prezes PZITS

 

 

prof. dr hab. inż. Jan Pawełek

wiceprezes PZITS

 

 

Czytaj też: Nowa Polska Norma dotycząca wykonania sieci wodnokanalizacyjnych z tworzyw

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.