Inżynierowie budownictwa w Partnerstwie na rzecz dostępności

29.04.2019

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju 25 kwietnia kolejne podmioty uroczyście podpisały deklarację przystąpienia do Partnerstwa na rzecz dostępności.

 

 

W związku z realizacją Programu Dostępność Plus potrzebne jest podjęcie kompleksowych działań w obszarze dostępności przestrzeni publicznej, towarów oraz usług. Niezbędny jest wspólny wysiłek wszystkich, tj. administracji rządowej, samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Do współpracy tej swój akces zgłosiła Polska Izba Inżynierów Budownictwa w celu podjęcia działań mających na celu poprawę jakości życia wszystkich obywateli, w tym osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. W imieniu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa deklarację przystąpienia do Partnerstwa na rzecz dostępności podpisała Danuta Gawęcka, sekretarz Krajowej Rady PIIB.

Sygnatariusze dokumentu będą kierować się ideą dostępności i równego traktowania oraz wspólnie dążyć do wyrównania szans i dostępu wszystkich obywateli do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji.

W spotkaniu udział wzięła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 

Źródło: PIIB

 

Przeczytaj też: Udostępnianie przestrzeni publicznych dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.