Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zakład zagospodarowania odpadów w Piaskach Bankowych

01.08.2017

STRABAG rozpoczął prace budowlane związane z budową Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych.

Spółka podpisała umowę na blisko 61 mln zł brutto ze Związkiem Międzygminnym Bzura. Projekt realizowany jest w formule „pod klucz”. Generalny wykonawca, w oparciu o rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestora, dostarczy i zamontuje technologię sortowni odpadów komunalnych o docelowej wydajności 50 tys. Mg/rok i kompostowni odpadów wraz z intensywną stabilizacją biofiltrami o przepustowości ok. 22 tys. Mg/rok. STRABAG podejmie prace na sieciach branżowych: wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej, a także wykona wszelką infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania zakładu. Ponadto w ramach kontraktu powstaną: budynek administracyjno-socjalny, kwatery składowania odpadów, stacja paliw, myjnia i budynki warsztatowe.

 

 

Budowa zakładu ma na celu przejęcie i przetwarzanie odpadów pochodzących od gmin zrzeszonych w Związku Międzygminnym BZURA. Dzięki poddaniu większej liczby odpadów procesom segregacji i kompostowania, a tym samym zmniejszeniu ich na składowisku, realizacja inwestycji poprawi gospodarkę odpadów w całym województwie łódzkim. W procesie mechanicznej segregacji, przy użyciu automatycznych systemów, wydzielone a następnie skierowane do recyklingu zostaną np. papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz inne precyzyjnie określone frakcje. Natomiast zneutralizowane, a szkodliwe z natury rzeczy substancje ulegną przetworzeniu i zostaną wykorzystane do rekultywacji składowisk.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube