InfraMOST

18.07.2017

Konferencja infraMOST odbyła się 18–19 maja br. w Wiśle i zorganizowana została przez BIG BANG Media przy współpracy z Politechniką Śląską i Górnośląskim Oddziałem Związku Mostowców RP.

Od lat jest to najważniejsze wydarzenie mostowe na Śląsku i jedno z największych w kraju. Uczestniczyło w nim 291 osób.

Podczas konferencji wręczane były Medale ZMRP za wybitne osiągnięcia w mostownictwie. Tegoroczni laureaci to Zdzisław Podgórski z oddziału warszawskiego ZMRP oraz Grzegorz Frej z oddziału górnośląskiego. Po raz pierwszy wręczany był Górnośląski Laur Mostowca, którego pomysłodawcą i inicjatorem był Stanisław Łukasik, wiceprzewodniczący Oddziału Górnośląskiego ZMRP. Tu pierwszym laureatem został prof. Jerzy Weseli z Politechniki Śląskiej.

 

Fot. archiwum BIG BANG Media

 

Konferencję otworzył Marek Salamak, profesor Politechniki Śląskiej. W wystąpieniu powitalnym głos zabierali kolejno: Krzysztof Kondraciuk, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad, prof. Arkadiusz Madaj, przewodniczący Związku Mostowców RP, oraz Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach.

Spośród zgłoszonych 27 referatów Komitet Programowy zakwalifikował do publikacji 24 teksty. Referaty wygłaszane były na 5 sesjach tematycznych, nazwanych kolejno: Problemowa, Utrzymanie i wyposażenie mostów, Technologie mostowe, Mosty kolejowe, Projektowanie mostów.

Równolegle z konferencją zorganizowany został przez studentów kół mostowych pierwszy w Polsce konkurs mostów spaghetti pod nazwą FooDBridge.

 

Halina Morawiak

dyrektor organizacyjny

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.