II etap Osiedla Mickiewicza w Warszawie

24.11.2017

Spółka rozpoczyna realizację drugiego etapu Osiedla Mickiewicza położonego na Żoliborzu.

Osiedle to łącznie 495 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Właśnie rusza drugi etap inwestycji, podczas którego powstaną dwa 6-piętrowe budynki – 107 mieszkań o powierzchni od 23 do ponad 117 m². Planowany termin oddania pierwszych lokali do użytku to trzeci kwartał 2019 r. Osiedle Mickiewicza to projekt w skandynawskim stylu. Wykonany z dbałością o środowisko naturalne będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM. Dzięki elastycznej konstrukcji budynku lokatorzy otrzymają możliwość dopasowywania rozkładu mieszkań do własnych potrzeb. Certyfikacja „Obiekt bez barier” zapewni, że 40 % lokali II etapu osiedla zostanie dostosowana na specjalne życzenie klienta do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Osiedle będzie również wyposażone w podziemny parking dwukondygnacyjny z 109 miejscami, stojaki i boksy dla rowerów.

 

 

Inspirowana Północą architektura osiedla nawiązuje do spokojnego charakteru otoczenia, a przy tym podkreśla indywidualizm miejsca. Zgodnie z wizją minimalizmu w urbanistyce, pracownia HRA Architekci zaprojektowała budynki jako dwie bryły na rzucie prostokąta, stojące względem siebie pod kątem ostrym. Wyważony dobór elementów dekoracyjnych, kolorystyka bieli i ciemnych akcentów oraz prostota wizualna definiują kluczowe cechy inwestycji. Natomiast układ okien, przełamań w elewacji, loggi i balkonów tworzą interesujące kompozycje plastyczne przy wykorzystaniu tradycyjnych elementów naturalnego i skromnego detalu architektonicznego.

II etap Osiedla Mickiewicza od etapu projektowania, poprzez budowę aż do momentu przekazania kluczy przyszłym mieszkańcom będzie w całości zarządzany w technologii BIM 360.

Na terenie Osiedla Mickiewicza deweloper zbuduje ogrody-labirynty, patio, a także drewniany plac zabaw dostępny również dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Ważnym punktem integracji będzie 70-metrowa przestrzeń wspólna, zlokalizowana w jednym z budynków, w której mieszkańcy będą mogli razem obejrzeć film, spróbować swoich sił w swingu, zagrać w szachy lub brydża, odrobić z dzieckiem lekcje albo napić się w swoim towarzystwie kawy.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.