I Kongres Rozwoju Kolei

24.01.2019

23 stycznia w Warszawie odbył się I Kongresu Rozwoju Kolei „Przyszłość i perspektywy”.

W otwarciu kongresu uczestniczył prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. – Naszym celem jest zapewnienie spójności komunikacyjnej kraju różnymi środkami transportu – powiedział. Jako symbol odrodzenia kolejnictwa Mateusz Morawiecki wymienił decyzję o budowie linii kolejowej Podłęże–Piekiełko. Dodał, że w założeniach budżetowych na 2019 r. znajdują się istotne środki na rozwój kolejnictwa.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował o budowie Holdingu Grupy PKP, który sprosta wyzwaniom, jakie niesie za sobą budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Minister zapowiedział podpisanie rozporządzenia dotyczącego warunków prowadzenia ruchu kolejowego i sygnalizacji, które otwiera drogę do powstania w Polsce kolei poruszającej się z prędkością do 250 km/h.

 

Fot. © Scanrail – Fotolia.com

 

Niebawem do konsultacji publicznych trafi również ustawa realizująca założenia Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.

Prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński podkreślił, że kolej staje się jedną z sił napędowych polskiej gospodarki.

I Kongres Rozwoju Kolei „Przyszłość i perspektywy” zorganizowany został przez spółki Grupy PKP: PKP SA, PKP Polskie Linie Kolejowe SA, PKP Cargo i PKP Intercity. Uczestnicy kongresu w ramach dziewięciu paneli dyskutowali na tematy związane m.in. z inwestycjami na kolei, wykorzystaniem funduszy unijnych, ekologią, innowacjami, bezpieczeństwem, rozwojem przewozów pasażerskich i towarowych.

 

Źródło: MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.