Hilti PROFIS Engineering – nowy wymiar projektowania zamocowań kotwowych

15.05.2017

Współczesne podejście do projektowania i realizacji obiektów stawia wysokie wymagania projektantom i wykonawcom, dotyczące zarówno szybkości prac, jak i optymalizacji oraz doskonałości technicznej proponowanych rozwiązań.

Nowy PROFIS Engineering to znacznie więcej niż tylko program do projektowania kotew w betonie i murze czy do pełnego wymiarowania balustrad. Ten program oferuje kompleksowe podejście w ramach projektowania konstrukcji i jej wykonania, łącznie z dokumentacją.

 

Kompleksowe podejście

Nowe rozwiązania przynoszą większe możliwości w zakresie efektywnego realizowania inwestycji budowlanej. Współczesne podejście do procesu projektowania i realizacji prowadzi do zasadniczych zmian w zakresie planowania i wykonania projektów budowlanych. Należy przy tym pamiętać, że projektowanie konstrukcji i wymiarowanie niezmiennie należą do głównych zadań projektantów w ramach projektu. W tym celu z reguły korzysta się z oprogramowania do analizy statycznej. Teraz siły działające na podporę dla wszystkich obciążeń i kombinacji obciążeń – obliczone w takim programie – można po prostu zaimportować do PROFIS Engineering.

 

Wtyczka (plug-in) aplikacji Tekla

Tekla to jedno z najpowszechniej stosowanych programów. PROFIS Engineering oferuje wtyczkę [plug-in] umożliwiającą wymianę danych dotyczących konstrukcji opracowanej w oprogramowaniu PROFIS Engineering z aplikacją Tekla. Dzięki temu można nie tylko przesyłać dane, lecz także je opracowywać.

PROFIS Engineering umożliwia uczestnikom procesu budowlanego bezpośredni dostęp do danych dzięki technologii opartej na chmurze. Dotychczas uczestnicy projektu musieli sobie stale przesyłać obszerne dokumentacje, a teraz mogą szybko i łatwo dzielić się danymi.

 

 

Wizualizacja 3D i optymalizacja

To właśnie wizualizacja obliczeń pomaga projektantowi wyrobić sobie szybko pogląd na temat danej konstrukcji i pokazuje potencjalne błędy w planowaniu. W specjalnie opracowanym i zapewniającym dużą elastyczność edytorze 2D, dzięki możliwości cofnięcia się o kilka etapów lub przeskoczenia kilku etapów, można w bardzo łatwy sposób modelować optymalny układ geometryczny.

Jednocześnie, korzystając z funkcji optymalizacji, można znaleźć najlepszą możliwą geometrię i obciążenie kotew. Dzięki widokowi 3D w programie PROFIS Engineering, projektant może optycznie sprawdzić wprowadzane dane.

 

Integracja przepływu pracy

Nowe oprogramowanie PROFIS Engineering firmy Hilti ma dodatkowe moduły ułatwiające wymianę informacji w całym procesie realizacji budowy.

Na podstawie zaprojektowanych zakotwień moduł zakupowy wylicza łączną ilość wymaganych łączników. Z tego poziomu można wyeksportować kompletną listę z podaną liczbą sztuk produktów wraz z cenami do Excela. Jest to niezwykle przydatne przy wykonywaniu kosztorysów. Dodatkowo moduł ten pozwala na zamówienie kotew poprzez jedno kliknięcie na www.hilti.pl.

Kolejny moduł pakietu PROFIS Engineering jest przeznaczony dla montażystów. Dzięki niemu osoby na budowie mają dostęp za pomocą smartfona do aktualnych instrukcji montażu dotyczących właśnie realizowanego projektu.

Te funkcje zapewniają maksymalną wydajność i najwyższy poziom bezpieczeństwa realizacji inwestycji budowlanej.

 

Różne warianty licencji (wersje oprogramowania z różnymi modułami oraz na określoną liczbę stanowisk)

Dostępne są różne modele licencji uprawniających do korzystania z oprogramowania PROFIS Engineering. Pozwala to elastycznie dopasować rozwiązanie, uwzględniając zakres funkcjonalności programu oraz sposób jego użytkowania. Specjaliści z firmy Hilti oferują rzetelne usługi konsultingowe i wsparcie w zakresie wszelkich kwestii dotyczących użytkowania oprogramowania PROFIS Engineering.

 

Hilti (Poland) Sp. z o.o.

ul. Puławska 491, 02-844 Warszawa
tel. 801 888 801, 22 320 56 00
www.hilti.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in