Grupa Azoty otworzy nowe centrum badawcze

01.02.2019

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. otrzyma dofinansowanie z Programu Inteligentny Rozwój na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach.

Środki unijne zostaną przeznaczone na prace budowlane (zaadoptowanie i wybudowanie obiektów) oraz kompleksowe wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego. W ramach projektu zakupiona będzie aparatura badawcza oraz oprogramowanie niezbędne do prowadzenia prac B+R. Wzmocniony zostanie także potencjał kadrowy Grupy Azoty w obszarze badań i rozwoju poprzez zatrudnienie dwudziestu osób.

Prace badawcze będą prowadzone w dwóch strategicznych dla Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. obszarach – nawozów i biotechnologii. Efekty tych prac pozwolą na wytwarzanie zmodyfikowanych technologicznie produktów w segmencie.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 50,5 mln zł, a kwota dofinansowania to 20, 5 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się 1 sierpnia 2019 r. i potrwa do 31 lipca 2022 r.

 

Źródło: MIiR

 

Fot. Sławomir Kłak/Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.