Elewacje ze StoSignature – Impresje

27.07.2018

Nowa linia dekoracyjnych struktur StoSignature – Impresje umożliwia uzyskanie efektu betonu architektonicznego, desek elewacyjnych i cortenu.

 

Nowoczesna odsłona drewna

Deski elewacyjne od lat pojawiają się w realizacjach nawiązujących do tradycyjnej architektury. Kojarząc się z naturalnością, nadają budynkowi przytulności i ciepła. Jednak ich wykorzystanie pociąga za sobą znaczące nakłady finansowe, wiążące się z robocizną, odpowiednią podkonstrukcją, systemem mocowań, koniecznymi impregnatami, a także ich późniejszą regularną konserwacją. Struktura elewacyjna StoSignature Wood 10 pozwala uzyskać wygląd drewnianych desek, bez wiążących się z nimi uciążliwości. Pokrycie struktury odpowiednią farbą wierzchnią podkreśli fakturę powierzchni, eksponując rysunek słoi.

 

Industrialny beton

Elewacja z betonu architektonicznego nadaje budynkowi przemysłowy charakter. To odważne rozwiązanie najlepiej sprawdza się w obiektach użyteczności publicznej, budynkach biurowych, a także ekskluzywnych budynkach mieszkalnych, które stają się nietuzinkowe i oryginalne. W kolekcji StoSignature Impresje znajdują się aż cztery warianty wykończenia imitującego beton – Concrete 10, Concrete 20, Concrete 30 i Concrete 40. Tworzą one oryginalne, lekko chropowate struktury przywodzące na myśl surowy beton, którymi podkreślić można nowoczesność bryły budynku lub zaznaczyć jej konstrukcyjne podziały.

 

 

Metal i rdza

Efekt zardzewiałego betonu stwarza z kolei struktura StoSignature Rust 10, gdzie tynk drobnoziarnisty pokryty zostaje powłoką metaliczną i laserunkową. Rozwiązanie to szczególnie sprawdzi się w przestrzeniach postindustrialnych. Elewacje wykończone tynkiem imitującym pokryty rdzą metal, ciekawie prezentują się także w projektach łączących aktualne trendy z przeszłością odnawianego budynku.

 

Struktury o wyglądzie naturalnych surowców wbrew pozorom nie wymagają skomplikowanych metod aplikacji, sprawdzą się zarówno na elewacjach nowo powstających budynków, jak i podczas modernizacji już istniejących.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.