Drzwi podnoszono-przesuwne ULTRAGLIDE Monorail

17.04.2018

Szklane tafle i wygodne, szerokie drzwi tarasowe otwierające dom na otaczającą go przestrzeń to często spotykane elementy w najnowszych projektach architektonicznych.

Zastosowanie aluminiowych profili pozwala na uzyskanie przeszkleń imponującej wielkości – nawet do 6 x 2,5 m. Możliwości aranżacyjne zwiększa bogata kolorystyka – system ULTRAGLIDE Monorail firmy OknoPlus dostępny jest w klasycznej bieli, czerni, antracycie, brązie i szarości, kolorach palety RAL, w wykończeniu lakierem drewnopodobnym lub szerokiej gamie folii dekoracyjnych oraz barwach strukturalnych IGP i TIGER. Istnieje też możliwość wykonania ram dwukolorowych – zastosowanie innej barwy stolarki od wewnątrz i na zewnątrz budynku.

 

 

Wielkogabarytowe szkło nie tylko doświetli każde wnętrze, ale z powodzeniem może łączyć dom z werandą, tarasem lub ogrodem. Szerokie przejście i wyeliminowanie progu – dolne tory, po których poruszają się systemy przesuwne, są zrównane z poziomem podłogi – ułatwia komunikację i chroni przed potknięciem i upadkiem. Po zamontowaniu obustronnej klamki z wkładką dwustronną, konstrukcje przesuwne mogą pełnić rolę alternatywnych drzwi wejściowych.

Potrójny pakiet szybowy w standardzie zapewnia bardzo dobre parametry termiczne. Współczynnik przenikania ciepła dla szyby wynosi 0,5 W/m²K, a zastosowanie przekładek termicznych o szerokościach 22 i 28 mm pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjności termicznej – nawet do 0,7 W/m²K. W celu zwiększenia bezpieczeństwa system można połączyć z szybami hartowanymi.

 

 

Dane techniczne:

  • wymiary konstrukcji – szerokość ościeżnicy: 64 mm, szerokość skrzydła: 100 mm, głębokość ościeżnicy: 153 mm, głębokość skrzydła: 67mm
  • maksymalna wielkość przeszklenia: 6 x 2,5 m
  • maksymalny ciężar wypełnienia: 400 kg
  • ilość torów: 2
  • w standardzie: pakiet trzyszybowy, okucia podnoszono-przesuwne, na zewnątrz pochwyt muszlowy, wewnątrz klamka standardowa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.