Druga tura konsultacji o „Drogach w zgodzie z naturą”

17.10.2008

Konsultacje społeczne dotyczą opracowania Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012.

Minister Infrastruktury, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum firm: PROEKO CDM Sp. z o. o., EKKOM Sp. z o.o. i Ekokonsult BDP Andrzej Tyszecki poinformowali na stronie resortu infrastruktury o powstaniu uzupełnionego (m.in. w oparciu o uwagi i sugestie zgłoszone podczas pierwszej tury konsultacji społecznych) projektu Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012.
W związku z obowiązującymi Polskę przepisami prawa Unii Europejskiej, a także krajowym porządkiem prawnym, przeprowadzane strategiczne oceny oddziaływania na środowisko programów realizowanych przez poszczególne resorty, wymagają przeprowadzenia konsultacji społecznych (zgodnie z art. 40 ust. 1 Prawa ochrony środowiska – Dz.U. z 2006 r., Nr 129, poz. 902 z późn. zm.). Obowiązek ten dotyczy również Prognozy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 – 2012.
Pierwsza tura konsultacji społecznych odbyła się w dniach 6 sierpnia – 1 września br. W wyniku zgłoszonych uwag powstała konieczność uzupełnienia projektu dokumentu.
Realizując wymagania m.in. Dyrektywy 2001/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 czerwca 2001 r. w sprawie oceny wpływu niektórych planów i programów na środowisko podjęto decyzję o przeprowadzeniu w dniach 17 października – 10 listopada  2008 r. II tury konsultacji społecznych.
Termin nadsyłania uwag do Prognozy upływa w dniu 10 listopada 2008 r.
Adresy, na które należy nadsyłać uwagi znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.