Dlubal Software – oprogramowanie do obliczeń statyczno-wytrzymałościowych i dynamicznych konstrukcji

03.11.2014

Firma Dlubal Software od początku swojej działalności, tj. od 1987 roku, opracowuje i rozwija oprogramowanie służące do analizy i wymiarowania konstrukcji budowlanych. W dniu dzisiejszym programy firmy Dlubal używane są przez tysiące biur projektowych na całym świecie.

Istnieją dwie rodziny programów Dlubal oparte na programach głównych RSTAB i RFEM.

RSTAB jest programem do analizy statyczno-wytrzymałościowej płaskich i przestrzennych konstrukcji szkieletowych. RFEM to natomiast program wykorzystujący metodę elementów skończonych do obliczania płyt, ścian, powłok, brył i konstrukcji szkieletowych. Każda grupa programów składa się z programu głównego oraz modułów dodatkowych. Moduły służą do wymiarowania elementów konstrukcyjnych lub dalszej szczegółowej analizy i są zintegrowane z programem głównym lub działają samodzielnie. Dzięki modułom dodatkowym, użytkownik może indywidualnie tworzyć swój własny pakiet spełniający osobiste wymagania oraz oczekiwania. Tworzenie własnego pakietu nie jest ograniczone czasowo, w dowolnym momencie użytkownik może rozbudować swój pakiet o dodatkowe moduły.

 

Interfejs programu RFEM – siły wewnętrzne

 

Nasze programy pozwalają wymiarować elementy i połączenia konstrukcji stalowych, aluminiowych, betonowych, drewnianych czy szklanych według Eurokodów oraz innych norm, takich jak: brytyjska, amerykańska, szwajcarska, indyjska, chińska, kanadyjska, rosyjska, meksykańska, południowoafrykańska.

 

Model „Bahá’í Temple“, Josef Gartner GmbH, Würzburg, Niemcy

 

Od 2013 roku dostępne są wersje programów RFEM 5 i RSTAB 8 również w polskiej wersji językowej. Interfejs obu programów jest bardzo prosty i intuicyjny. Wprowadzanie danych może przebiegać na kilka sposobów, również w oparciu o import plików lub danych z programów CAD. Użytkownik ma także możliwość tworzenia własnych makr w oparciu o interfejs COM.

 

W celu bliższego zapoznania się z ofertą, zapraszamy na stronę internetową www.dlubal.pl lub prosimy o kontakt na mail info@dlubal.pl.

Na stronie internetowej możecie się Państwo zapoznać z produktami, referencjami, filmikami instruktażowymi, jak również pobrać wersję trialową programu, dzięki której można przetestować oprogramowanie wraz ze wszystkimi jego funkcjami.

 

Dlubal Software Sp. z o.o.
Jesionowa 22, 40-158 Katowice
tel. +48 (32) 782 46 26
Sprzedaż i marketing:
mgr inż. Aleksandra Kociołek
tel. +48 698 966 463
info@dlubal.pl
www.dlubal.pl

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.