Decyzja lokalizacyjna dla odcinka A4: Węzeł Przeworsk-Korczowa

30.07.2009

Wojewoda podkarpacki wydał decyzję dotyczącą lokalizacji autostrady A-4 na odcinku Węzeł Przeworsk – Korczowa (granica państwa z Ukrainą). Ze względu na ważny interes społeczny, jakim jest budowa niezbędnej infrastruktury drogowej, decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Przedmiotem decyzji jest ustalenie lokalizacji odcinka autostrady A-4 od Przeworska – węzeł „Przeworsk” (skrzyżowanie z nowoprojektowaną zachodnią obwodnicą Przeworska) do Korczowej o długości 56,5 km, przebiegającej przez województwo podkarpackie. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki:
– Przeworsk – Wierzbna – 9,63 km,
– Wierzbna – Korczowa (granica państwa z Ukrainą) – 46,907 km.
Uzyskana decyzja lokalizacyjna umożliwia m.in. rozpoczęcie prac archeologicznych. Będą one prowadzone na dwóch fragmentach przyszłej autostrady: Przeworsk – Radymno i Radymno – Korczowa. Na pierwszym odcinku na 27 stanowiskach archeologicznych zajmujących 4041 arów badania prowadzić będzie Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego, działająca przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Na drugim, na 11 stanowiskach (5134 arów) za prace odpowiedzialne będzie konsorcjum z firmą NARNIA (lider).
Uzyskana decyzja lokalizacyjna pozwoliła także na rozpoczęcie II etapu przetargu na realizację autostrady A4 Jarosław – Korczowa. Powstanie ona w systemie Projektuj i Buduj. W ramach trwającego postępowania przetargowego 20 lipca 2009 r. wszystkim wykonawcom, którzy złożyli wnioski w I etapie przetargu, GDDKiA wysłała listy firm spełniających warunki udziału w postępowaniu wraz z otrzymaną ilością punktów. Dziesięciu ocenionych najwyżej otrzymało również Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia wraz z zaproszeniem do składania ofert. Otwarcie ofert przewidziane jest na 31 sierpnia 2009 r.
 
Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.