Czas na Opole

06.02.2014

Konsorcjum, którego partnerem jest Mostostal Warszawa SA, otrzymało od PGE GiEK SA Polecenie Rozpoczęcia Prac na Projekcie Opole. Ogrodzenie budowy już stoi, a największa inwestycja polskiej energetyki oficjalnie ruszyła.

Budowa bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole to długo wyczekiwana inwestycja w Polsce. Do tej pory nie było realizowanych w jednym czasie, w jednym miejscu, dwóch bloków o łącznej mocy 1800 MWe.

Pierwszy transport przyjechał na plac budowy już 21 stycznia. Mostostal Warszawa rozpoczął montaż ogrodzenia. Prefabrykowane elementy ustawione zostały w obszarze tzw. placu A1, obejmującego teren inwestycji w zakresie Budynku Kotła, Budynku Maszynowni, Elektrofiltrów i Instalacji Odsiarczania Spalin, Chłodni Kominowych, Wyprowadzenia Mocy oraz Głównego Zaplecza Biura Budowy.

 

 

Stan montażu po trzech dniach wynosił 650 z 1300 m ogrodzenia. We wtorek 28 stycznia – z dwudniowym wyprzedzeniem, zakończyliśmy pierwsze zadanie. Mam nadzieję, że w podobnym tempie przebiegać będzie cała realizacja – mówi Marek Cichocki, dyrektor kontraktu z Mostostalu Warszawa.

Wartość prac powierzonych Mostostalowi wynosi 2249 mln zł netto. W ramach kontraktu nasza firma wykona: budynek kotłowni i montaż części ciśnieniowej, roboty ziemne i fundamentowe przy elektrofiltrach oraz instalacji odsiarczania spalin, a także „pod klucz” obiekty i instalacje pozablokowe (w tym: układ nawęglania, instalacja odżużlania i odpopielania).

Zgodnie z warunkami umowy, konsorcjum: Rafako, Polimeksu-Mostostalu, Mostostalu Warszawa przy współudziale Alstomu, zobowiązane jest zrealizować zamówienie w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 5) oraz 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 6).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.