Cyrhla Villas – rodzinna osada premium w Zakopanem

28.03.2023

Cyrhla Villas to połączenie nowoczesnego budownictwa w duchu inteligentnych, proekologicznych rozwiązań z unikalnym, podhalańskim designem.

 

Cyrhla Villas

 

Cyrhla Villas powstaje w Zakopanem na malowniczej, widokowej działce położonej w spacerowej odległości od kluczowych szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego. Cyrhla Villas ma być rodzinną, całoroczną osadą premium, miejscem wypoczynku, pełnym atrakcji pielęgnujących kulturę podhalańską, z jednoczesnym poszanowaniem dla tatrzańskiego ekosystemu.

Cyrhla Villas powstaje w Toporowej Cyrhli usytuowanej na 992 m n.p.m., najwyższej części Zakopanego, słynącej dawniej z pól krokusowych. Atuty tej lokalizacji to z jednej strony kameralne położenie, z dala od zgiełku najbardziej obleganych atrakcji Zakopanego, z drugiej – bliskość głównych szlaków. Działkę, na której powstaje inwestycja, wyróżnia dostęp do lasu i potoku oraz widok na Giewont, Kasprowy Wierch i Tatry Wysokie. Powstaną tu domki wśród drzew, ekofarma, alpakarnia oraz miniarboretum z roślinnością charakterystyczną dla Podhala, gdzie zostaną zasadzone gatunki drzew, krzewów i bylin typowych dla tatrzańskiego ekosystemu.

 

Cyrhla Villas

 

W skład osady wejdą 54 luksusowe apartamenty zlokalizowane w 12 stylowych willach na działce o powierzchni ponad 20 000 m². Inwestycja jest realizowana w duchu eco-thinking, z myślą o otaczającej przyrodzie i zamieszkujących góry zwierzętach. W Cyrhla Villas zostaną zastosowane rozwiązania minimalizujące zużycie energii i marnotrawstwo, m.in. w perlatory, ekospłuczki, systemy sterowania światłem, energooszczędne elementy wyposażenia kuchni czy gruntowe pompy ciepła zasilane fotowoltaiką.

 

Cyrhla Villas

 

Do wspólnego projektowania resortu Cyrhla Villas koncept Zakolovers zaprosił Pracownię Architektoniczną Modelina oraz pochodzącego z Toporowej Cyrhli architekta Stanisława Topora. Powstające w Cyrhla Villas budynki są inspirowane słynnymi, zakopiańskimi willami witkiewiczowskimi, bogatymi w detale i charakterystyczne elementy ozdobne. W projektach pojawiły się liczne wyględy, przysztychy i wględy, a całości dopełniły unowocześnione w formie ornamenty akcentujące konstrukcję. Aby pomimo nowoczesnej architektury, cała przestrzeń emanowała kulturą Podhalańską, wnętrza wzbogacą autentyczne stare meble oraz wytwory lokalnych rzemieślników.

Budowa pierwszego etapu inwestycji zakończy się w III kwartale 2023 r. Dostępne są apartamenty o powierzchni 110 m² z tarasami (40 m²) i ruską banią na każdym z nich.

 

Wizualizacje: Zakolovers

 

Przeczytaj też:

Nowy Port w Bydgoszczy – secesyjny projekt nad brzegiem Brdy

Drzymały 17 – nowy apartamentowiec w Poznaniu

Neo Natolin w Warszawie – osiedle domów

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in