Targi Budma to przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami oraz inwestorami.
Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2023 oraz Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-tech, które odbywały się w Poznaniu od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r., swoją ofertę, w tym rynkowe premiery, zaprezentowało ponad 600 wystawców z 26 krajów. W spotkaniach z producentami, konferencjach, prezentacjach i warsztatach uczestniczyło ponad 23 000 profesjonalistów z 38 krajów i 4 kontynentów.
Obecny na gali otwarcia Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, zauważył, że branża budowlana to koło zamachowe polskiej gospodarki.
– Ono się kręci mimo bardzo trudnych okoliczności geopolitycznych, mimo kryzysu energetycznego i wojny w Ukrainie. Polska branża budowlana to blisko 7% wartości dodanej polskiej gospodarki, 1,3 mln ludzi pracujących, blisko 250 mld produkcji budowlano-montażowej. To branża odporna na problemy mimo wyzwań takich jak zerwane łańcuchy dostaw, inflacja czy ceny materiałów budowlanych – dodał minister Uściński.
Jury Złotym Medalem targów Budma 2023 nagrodziło 25 rozwiązań dla sektora budowlanego i architektonicznego, które będą wyznaczać trendy w branży na kolejne lata. Również uczestnicy targów wybrali najlepszy produkt spośród wszystkich nagrodzonych złotym medalem.
Z kolei w konkursie Acanthus Aureus nagrodzono stoiska wystawiennicze, których rozwiązania architektoniczne i graficzne sprzyjają realizacji strategii marketingowej firmy, kształtowaniu jej pozytywnego wizerunku oraz tworzeniu atmosfery właściwej dla bezpośredniej komunikacji z klientem i rynkiem.
Budma obfitowała także w liczne merytoryczne wydarzenia podejmujące aktualną problematykę sektora, jak również prezentowały najnowsze trendy w budownictwie i architekturze. Po raz kolejny spotkano się na targach i towarzyszących im forach dyskusyjnych, aby rozmawiać i przeciwdziałać kryzysowi. Budmie towarzyszyły ważne wydarzenia:
- Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future 2023;
- Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska–Ukraina;
- Konferencja „Budowa. Stop wypadkom! Koordynator do spraw bhp fundamentem bezpiecznej budowy”;
- Program Czyste Powietrze szansą dla budownictwa w czasie spowolnienia na rynku;
- Budownictwo społeczne jako szansa na własne mieszkanie w czasach kryzysu;
- Dni Inżyniera Budownictwa: „Perspektywy pozyskiwania energii ze źródeł nowych i odnawialnych w Polsce”, „Uprawnienia budowlane – droga do sukcesu dla techników i inżynierów w kreowaniu budownictwa”;
- II Konferencja Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych;
- D&A Forum Designu i Architektury „OdNowa – świadomie o energii”;
- Profile okienne z PCV i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu – Stowarzyszenie EPPA dla branży okiennej w Polsce i Europie;
- Potencjał rynku remontowego w Polsce. Koalicja Termomodernizacji;
- Konferencja „Drewno – budowlanym materiałem przyszłości”;
- Konferencja „Zero, a cieszy – czyli jak zbudować wymarzony dom zeroenergetyczny?”;
- Konferencja „Czy ogień można poskromić? Ryzyko, ubezpieczenia, likwidacja szkód”;
- #techno_urbanistyka – XV Dzień Urbanisty;
- Konferencja „Nowoczesne technologie w budownictwie”;
- XXI Kongres Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy;
- Monteriada;
- Strefa Dachów i zawody dekarskie PSD;
- Turniej Budowlany Złota Kielnia;
- Strefa Narzędzioholicy i Liga Mistrzów Operatorów – pokazy narzędzi, pracy maszyn;
- Strefa Parkietu i warsztaty parkieciarskie;
- Strefa 1 m/ARCH – wystawa prac konkursowych „Szkice Architektoniczne – Adaptacje, przebudowy, odbruki”.
Więcej na www.budma.pl
Czytaj także:
„Budownictwo w nowej rzeczywistości” – konferencja
XIX Konferencja „Materiały i Technologie Energooszczędne”
„Ku Neutralności Klimatycznej – Renowacja Energetyczna Budynków” – konferencja