Browary Warszawskie rosną w oczach

04.06.2018

Pierwszy budynek biurowy w Browarach Warszawskich w rok od rozpoczęcia budowy osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny. Tradycyjna wiecha zawisła na trzynastej kondygnacji.

Zieleń, szkło, światło i przestrzeń – to kluczowe hasła, które opisują pierwszy biurowiec w Browarach Warszawskich. Znajduje się on przy Bramie Browarów. Projektanci biurowca szukali najciekawszych rozwiązań, aby elewacja dodawała elegancji temu miejscu. Szklana okładzina o satynowej powierzchni ma sprawiać wrażenie lodu skrzącego się w słońcu. W projekcie aranżacji wnętrz znajdziemy wiele perełek, między innymi sufit ze szklanych butelek jako bezpośrednie nawiązanie do historii dawnych browarów. Ściany w holu głównym oraz w holach na piętrach pokryje unikatowy materiał produkowany tylko przez jedną firmę w Niemczech. Glaskeramik – to szkło pochodzące w 100% z recyklingu, a powstające w wyniku tłuczenia zużytych butelek i szyb. Będzie to pierwszy przypadek wykorzystania tego materiału w Polsce.
Biurowiec oferuje blisko 13 tys. m² nowoczesnej powierzchni biurowej. Na parterze znajdą się dostępne dla wszystkich kawiarenki, restauracje lub sklepy. Z kolei na dachach stopniowo wznoszących się kondygnacji znajdą się zielone tarasy. Pierwsi użytkownicy wprowadzą się na przełomie 2018 i 2019 r.

 

Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment na nowo wkomponuje w tkankę miejską. Powstaje nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy. Znajdą się tu cztery biurowce, pięć budynków mieszkalnych, ponad 8 tys. m² przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje, sklepy, świetnie zaaranżowane przestrzenie publiczne z miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami i wygodną przestrzenią pełną zieleni.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.