Bezpieczniej i szybciej z Białegostoku do Warszawy

25.10.2018

Dwie jezdnie drogi ekspresowej S8 łączą Warszawę i Białystok. Udostępnienie kierowcom ostatniego, 13-kilometrowego odcinka od Wyszkowa do węzła Poręba domyka całą wybudowaną drogę ekspresową pomiędzy stolicą Polski a stolicą województwa podlaskiego.

Przez ostatnie 3 lata oddano do użytkowania przeszło 98 km nowo wybudowanych odcinków drogi ekspresowej pomiędzy Warszawą a Białymstokiem, o wartości robót realizowanych na tych kontraktach przekraczającej 3 mld zł. Razem z wcześniej wybudowanymi fragmentami S8 daje to prawie 180 km bezpiecznego połączenia drogowego pomiędzy oboma miastami – dwie jezdnie, pasy rozdzielające, awaryjne, ogrodzenie zapobiegające wtargnięciu zwierząt, itp.

Odcinek od Wyszkowa do węzła Poręba, którym kierowcy już jeżdżą, ma 13 km długości i nawierzchnię – podobnie jak sąsiedni fragment od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej – z betonu cementowego. Łącznie to 29 km nawierzchni betonowej. Na pozostałej części S8 pomiędzy Warszawą a Białymstokiem kierowcy pojadą po nawierzchni asfaltowej.

 

 

Odcinek Wyszków–węzeł Poręba w liczbach:

3 węzły drogowe: Trzcianka, Knurowiec i Poręba

8 obiektów inżynierskich przewidzianych dla ruchu pojazdów

1 górne przejście dla zwierząt (WD-04)

19 przepustów stanowiących przejścia dla zwierząt małych

50 km barier energochłonnych

ok. 34 km ogrodzenia wzdłuż trasy, chroniącego przed wtargnięciem zwierzyny

832 m ekranów przeciwhałasowych

wybudowano ok 1,1 mln m³ nasypów

 

Budowa S8 na odcinku Wyszków–Poręba jest dofinansowana ze środków unijnych (POIŚ 2014–2020) jako część projektu obejmującego wszystkie drogi mazowieckie od Wyszkowa do granicy województwa (38,5 km). Wsparcie unijne wynosi 662,8 mln zł.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.