Akademia Zdrowego Budownictwa uruchamia na swojej stronie listę Certyfikowanych Mistrzów Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego

01.03.2022

Akademia Zdrowego Budownictwa – akredytowana przez Polski i Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego jednostka, odpowiedzialna w Polsce za edukację wszystkich uczestników procesu budowy z budownictwa o najwyższych standardach energetycznych z dniem 1 marca 2022 r., udostępniła na swojej stronie listę Certyfikowanych Mistrzów Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego.

 

Kto jest na liście?

Wykaz zawiera zestawienie osób profesjonalnie związanych z procesem budowy, które ukończyły organizowany w ramach Akademii Program Szkoleniowy: Mistrz Budownictwa Pasywnego Energooszczędnego oraz zdały Międzynarodowy Egzamin Passive House Institute Darmstadt.

 

Osoby prezentowane na liście posiadają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu prawidłowego nadzoru, realizacji i projektowania nowych budynków o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię oraz modernizacji starych obiektów do najwyższych standardów energetycznych.

 

Już teraz znaleźli się na niej projektanci, inżynierowie budownictwa, wykonawcy, audytorzy energetyczni, monterzy, serwisanci, producenci komponentów budowlanych i inni profesjonaliści branży budowlanej czy sektorów powiązanych.

 

Sama lista ma charakter otwarty i sukcesywnie będzie powiększana o nowych absolwentów, którzy ukończą Międzynarodowy Program Szkoleniowy Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego z Egzaminem lub po upływie 5 lat przedłużą prawo do uzyskanego Tytułu.

 

Znajdź Mistrza Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego - Lista Ekspertów

 

Jaki jest cel powstania listy?

Zdaniem arch. Kamila Wiśniewskiego, założyciela i trenera w Akademii Zdrowego Budownictwa:

 

Zmiany w prawie budowlanym, nowe cele UE na 2030 rok, olbrzymie wzrosty cen energii oraz ryzyko przerw w ich dostawie doprowadziły do sytuacji, w której coraz więcej inwestorów prywatnych i instytucjonalnych świadomie stawia na możliwie najwyższe standardy energetyczne w swoich nowych i modernizowanych inwestycjach!

 

Do osiągania w/w celów, które są dziś koniecznością i odpowiedzią na rozpoczętą transformację energetyczną w samym sektorze budownictwa potrzebny jest zarówno doświadczony i kompetentny zespół projektowo-wykonawczy, ale także inżynierowie budownictwa, producenci komponentów budowlanych i ich zespoły produktowe, handlowe, rozwoju z niezbędną – interdyscyplinarną wiedzą w tym zakresie. Inwestorzy prywatni i instytucjonalni szukają takich Ekspertów.

 

Nadal problemem na polskim rynku jest zarówno znalezienie takiego zespołu czy wąsko wyspecjalizowanych podmiotów, jak i dobór pozacenowych kryteriów, według których samych poszukiwań się podejmujemy.

 

Publikacja listy to wydarzenie bez precedensu dla wszystkich uczestników procesu budowy, poszukujących firm wyspecjalizowanych w projektowaniu, realizacji i nadzorowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych czy modernizacji starych budynków do najwyższych standardów energetycznych. Poprzez udostępnienie wykazu ekspertów umożliwiamy zarówno nawiązanie relacji B2B jak i B2C.  

 

Warto wspomnieć, że mówimy tu o liście profesjonalistów branży budowlanej i sektorów powiązanych, którzy ukończyli Program Szkoleniowy, będący wypadkową ponad 30 lat doświadczeń fizyków budowli, projektantów, wykonawców oraz inżynierów budownictwa Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt, gdzie opracowano standard najwyższej formy budynku energooszczędnego – pasywny, niezbędny do zrealizowania celów polityki klimatycznej w sektorze budownictwa.  

 

Ze swojej strony miałem możliwość dołożyć własne 13 lat doświadczeń w projektowaniu i nadzorowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych na terenie Europy i Chin.

 

Potwierdzeniem zdobytych kompetencji przez Uczestników jest tu dodatkowo Międzynarodowy Egzamin – rozpoznawany i uznawany na całym świecie, który odbywa się 2 razy do roku w jednostkach szkoleniowych PHI na całym świecie – m.in. w Akademii Zdrowego Budownictwa.

 

Na koniec chciałem dodać, że sama inicjatywa dotycząca powstania listy Certyfikowanych Mistrzów Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego stanowi odpowiedź na liczne pytania klientów prywatnych i instytucjonalnych o takich ekspertów. Ponadto stanowi ukłon w kierunku rosnącej społeczności naszych Absolwentów, dla których jest to dodatkowa forma promocji i pozyskania nowych, cennych kontraktów w Polsce i za granicą.

 

Znajdź Mistrza Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego na:

https://akademiazdrowegobudownictwa.pl/znajdz-mistrza/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: materiał partnera

 

Polecamy: Już 8 marca rusza nabór do IV Edycji Programu Szkoleniowego Online – Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.