Park P3 Warsaw II jest zlokalizowany pobliżu drogi S8. Budynki magazynowe wyposażono w wiele proekologicznych rozwiązań, dzięki czemu inwestycja uzyskała certyfikat prośrodowiskowy.
Park logistyczny P3 Warsaw II to kolejna inwestycja zrealizowana przez firmę Atlas Ward Polska, uhonorowana wielokryterialnym certyfikatem BREEAM na poziomie outstanding. Z niezależnego audytu firmy JWA wynika, że kompleks spełnia, a nawet przewyższa wszelkie standardy proekologicznego budownictwa.
– Proces audytu wykazał, że zrealizowaliśmy powyżej 85% wymagań certyfikatu BREEAM, co zakwalifikowało P3 Park Warsaw II do poziomu outstanding. To druga, zrealizowana przez Atlas Ward Polska inwestycja przemysłowa z certyfikatem na tym poziomie – mówi Mariusz Górecki, prezes zarządu i dyrektor generalny Atlas Ward Polska.
P3 Warsaw II to położona w Warszawie przy ul. Faradaya inwestycja magazynowa. Zlokalizowana jest też w pobliżu drogi S8, jednej z ważniejszych, północnych arterii stolicy. W skład kompleksu wchodzą dwie hale wyposażone w wiele proekologicznych rozwiązań, w tym oświetlenie LED wraz z ogniwami fotowoltaicznymi, oszczędne instalacje wodne, a także klimatyzacyjne, wykorzystujące czynnik R-32.
Teren, na którym powstał kompleks to zrewitalizowany obszar przemysłowy. Wykonanie remediacji gruntu pozwoliło na ponowne wykorzystanie terenu zdegradowanego. Nie pominięto również roślinności – przez cały czas budowy istniejąca na miejscu zieleń była chroniona, a w ramach prac zagospodarowujących dokonano nowych nasadzeń. Wszystko zgodnie z raportem ekologicznym.
Umiejscowienie obiektu w administracyjnym obrębie Warszawy sprawia, że można do niego dojechać komunikacją miejską, co wpływa na ocenę certyfikacyjną. Dodatkowo na terenie kompleksu znajdują się ładowarki do pojazdów elektrycznych i ergonomiczne stojaki na rowery.
– Rewitalizacja terenów poprzemysłowych z pozostawieniem dużej powierzchni zieleni wpisuje inwestycję w strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i redukcji śladu węglowego budownictwa. Dobre gospodarowanie odpadami zwiększa retencję wód deszczowych na obszarze działki i przygotowuje na bardziej intensywne opady. Ponadto zastosowane panele fotowoltaiczne zmniejszają zapotrzebowanie na energię z sieci i pomagają obniżyć rachunki – podkreśla Błażej Szymczyński, principal expert w JWA.
Źródło: Atlas Ward Polska
Przeczytaj też:
Centrum logistyczne Poczty Polskiej w Ciemnem gotowe
Flex rozbudował zakład w Tczewie
Panattoni Park Ruda Śląska V w realizacji