Zawory strefowe AZV

29.08.2013

Wzrasta popularności stosowania zaworów przełączających oraz zapotrzebowanie na wydzielone strefy grzewcze w budynku.

Zawory AZV firmy AFRISO  są dostępne w 4 różnych konfiguracjach, w komplecie ze sterowanymi dwupunktowo siłownikami (zasilane napięciem 230VAC). Do wyboru pozostają średnice w dwóch rozmiarach (3/4″ i 1″) oraz dwa rodzaje wykonania: dwudrogowy odcinający i trzydrogowy przełączający.

Zawory dwudrogowe stosuje się jako zawory odcinające w celu odseparowania stref budynku, które w danym momencie nie muszą być ogrzewane lub chłodzone.  Służą także odcięciu przepływu wody przez nagrzewnice, wężownice w zasobnikach, buforach itp. Zawory trzydrogowe są z kolei wykorzystywane do przełączania przepływu medium z jednego na drugi obieg. Najczęściej sterują ładowaniem zasobnika ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu system sterowania utrzyma stałą temperaturę w zasobniku unikając zbędnego przegrzewania, a także zareaguje jeśli temperatura spadnie poniżej określonego poziomu.

W zaworach zastosowano innowacyjną technologię – obrotowy element wewnętrzny (obrót o 360°) w postaci polimerowej tulei. Praca z takim kątem otwarcia uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń i wydłuża znacznie żywotność zaworu. A możliwość użycia dodatkowego adaptera pozwala stosować zawory AZV w instalacjach chłodniczych i solarnych (temp. od -15°C do +120°C – chwilowe 160°C).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.