Wiecha na GreenWings Offices

29.08.2013

Zakończyły się prace nad tzw. stanem surowym otwartym warszawskiego biurowca GreenWings Offices tuż przy Lotnisku Chopina.

Zgodnie z polską tradycją na biurowcu zostanie zawieszona wiecha.

      Bardzo mocno zaawansowane są już prace przy instalacjach w garażach i na piętrach. Rozpoczęły się prace nad elewacją i trwa montaż ślusarki okiennej. Niebawem rozpoczną się prace nad bardzo nowoczesnym rozwiązaniem tzw. podłóg podniesionych.

Fot. 1 GreenWings Offices od strony południowo-wschodniej    

 

Mówi inż. Leszek Dzido, szef projektu z ramienia generalnego wykonawcy CFE Polska: „GreenWings to biurowiec inteligentny, bezobsługowy, gotowy na przyjęcie najbardziej wymagającego najemcy przyzwyczajonego do używania najnowocześniejszych rozwiązań”.

      W biurowcu wylano już wszystkie elementy z betonu architektonicznego wymagające szczególnie wysokiej kultury technicznej wykonania. Unikatowe stałe pionowe żaluzje zewnętrzne zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci,   projektantów całego biurowca, przeszły pomyślnie próby wytrzymałościowe w specjalistycznym tunelu aerodynamicznym Politechniki Krakowskiej. Ciekawostką z tym związaną, podkreślaną przez inż. Leszka Dzido jest fakt, iż generalny wykonawca otrzymał podziękowanie od tej uczelni za możliwość przeprowadzenia wielopłaszczyznowego badania tak specyficznego i nowatorskiego elementu architektury zewnętrznej budynku. Szef zespołu naukowego przeprowadzającego testy próbnych elementów zwrócił szczególną uwagę na fakt, iż w Polsce nie ma tradycji i kultury badań aerodynamicznych elewacji budynków, stąd dla każdego instytutu naukowego jest to bardzo interesujące zagadnienie i projekt badawczy.

Fot. 2 Żaluzje zewnętrzne, które były testowane w tunelu aerodynamicznym

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.