XIX Zjazd Świętokrzyskiej OIIB

17.06.2020

Od 27 maja do 1 czerwca br. odbywał się XIX Zjazd Sprawozdawczy Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

 

Andrzej Pawelec – zastępca przewodniczącego Śląskiej OIIB

 

XIX Zjazdowi Świętokrzyskiej OIIB przewodniczył Andrzej Pawelec – zastępca przewodniczącego ŚOIIB. W tym roku, ze względu na panujący w kraju stan epidemii, po raz pierwszy w historii izby delegaci wzięli w nim udział w trybie zdalnym, z wykorzystaniem do głosowania portalu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

W zjeździe udział wzięło 101 delegatów na 106 uprawnionych (frekwencja 95,28%). Sprawozdania ze swojej działalności w roku 2019 złożyły organy Świętokrzyskiej OIIB: Okręgowa Rada, Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, Okręgowy Sąd Dyscyplinarny oraz Okręgowa Komisja Rewizyjna.

XIX zjazd pozytywnie ocenił działalność władz i organów izby w 2019 r. Wszystkie uchwały dotyczące zatwierdzenia sprawozdań z działalności organów, udzielenia absolutorium Okręgowej Radzie za 2019 r. i przyjęcia budżetu izby na 2020 r. zostały pozytywnie przyjęte przez delegatów.

Na koniec 2019 r. Świętokrzyska OIIB miała 4164 czynnych członków. Pod względem liczebności plasowała się na 12. miejscu wśród 16 okręgowych izb w kraju. Członkami świętokrzyskiej izby są inżynierowie i technicy mający uprawnienia w 9 specjalnościach budowlanych. Najliczniej reprezentowana jest specjalność konstrukcyjno-budowlana. Nie ma natomiast osób mających uprawnienia w specjalności wyburzeniowej. Kobiety stanowią wśród członków izby 10,5%.

 

Marzena Smoręda

 

Czytaj także: XIX Zjazd Lubuskiej OIIB

XIX Zjazd Podlaskiej OIIB

XIX Zjazd Lubelskiej OIIB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.