Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oddane do użytku

17.06.2020

Budowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej trwała prawie dwa lata. Łączny koszt całej inwestycji wraz z niezbędnym wyposażeniem to blisko 550 mln zł. 

 

 

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (COZL) to największy (powierzchnia 55 tys. m²) szpital onkologiczny na Lubelszczyźnie, który ma kilkanaście oddziałów z wyspecjalizowanym sprzętem medycznym oraz profesjonalnym zespołem lekarzy i specjalistów. Dzięki rozbudowie obiekt będzie mógł przyjąć ponad 500 pacjentów.

Budowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej rozpoczęła się w 2011 r., kiedy w jego realizację byli zaangażowani inni wykonawcy. W marcu 2018 r. ogłoszono przetarg na nową, trzecią w kolejności firmę, mającą dokończyć projekt. Kompleks, który był zrealizowany w ok. 40%, został ukończony przez Budimex. Wartość podstawowa kontraktu wyniosła ponad 129 mln zł. Łączny koszt całej inwestycji wraz z niezbędnym wyposażeniem to ok. 550 mln zł.

 

Przeczytaj też: Budowa Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego

Na Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku zawisła wiecha

 

 

W ramach kontraktu, określonych w II etapie inwestycji, Budimex zrealizował m.in. dokończenie robót budowlanych w zakresie obiektu dydaktyczno-administracyjnego oraz przebudowę, rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku przychodni. Dokonał także rozbiórkę starego i postawił nowy blok z częścią łóżkową, rozbudował oddział Oncor 3 oraz przebudował i nadbudował budynek radioterapii. Zamontował także zbiornik ciekłego azotu wraz z instalacją zewnętrzną. Natomiast w III etapie budowy Budimex wykonał modernizację obiektu, konieczną z uwagi na zmianę sposobu użytkowania części jednego z budynków, obiekty nr 3 i 4 wymagały przebudowy części instalacji wewnętrznych.

W COZL powstały także: basen o wymiarach 13,85 x 5,25 m i głębokości 1,35 m, dwie wanny SPA z hydromasażem, salę do hydroterapii oraz kompleks kuchenny na dwóch kondygnacjach.

– Każdego dnia na budowie było średnio 240 osób. Współpracowaliśmy również z 176 podwykonawcami. Skalę przedsięwzięcia warto pokazać w liczbach – na dokończenie i naprawy konstrukcji stalowych kondygnacji technicznych oraz patio przeznaczono ponad 200 ton stali konstrukcyjnej, a w trakcie robót żelbetowych wykorzystano 1000 m³ betonu oraz 72 tony stali zbrojeniowej – mówi Artur Popko – wiceprezes Zarządu Budimex SA.

 

 

Czytaj także: Nowy szpital w Legionowie pod Warszawą

Rozbudowa i modernizacja szpitala w Pruszkowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.