Urządzenia i przejazdy kolejowe – zmiana rozporządzenia

11.02.2020

W grudniu 2019 roku weszły w życie nowe przepisy w sprawie dopuszczania do eksploatacji określonych rodzajów budowli, urządzeń i pojazdów kolejowych.

 

Nowe przepisy to Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 września 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dopuszczania do eksploatacji określonych rodzajów budowli, urządzeń i pojazdów kolejowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1765)

 

Urządzenia i przejazdy kolejowe

Fot. stock.adobe / Henryk Niestrój

Zmiana dotyczy rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 13 maja 2014 r. w sprawie dopuszczania do eksploatacji określonych rodzajów budowli, urządzeń i pojazdów kolejowych (Dz.U. poz. 720). Nowelizacja polega na usunięciu istniejącej luki prawnej przez objęcie obowiązkiem uzyskania świadectwa dopuszczenia do eksploatacji typu wyrobów, takich jak podkład kolejowy (zamiast podkładu stalowego), szyna kolejowa, system przytwierdzeń, a także podrozjazdnica. Ponadto zaktualizowano wykaz pojazdów kolejowych, dla których wymagane jest uzyskanie świadectwa dopuszczenia do eksploatacji typu, oraz objęto przepisami rozporządzenia infrastrukturę prywatną.

 

Aneta Malan-Wijata

 

Polecamy też:

Sprawdź: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in