Daikin wprowadza na rynek system VRV na czynnik R-32

11.02.2020

Podczas konferencji w lutym 2020 r. firma Daikin zaprezentowała nowy produkt – system VRV na czynnik R-32 oraz przedstawiła najważniejsze działania, które mają przyczynić się do zmniejszenia oddziaływania systemów freonowych na środowisko.

 

Podczas lutowej konferencji w Kopenhadze Daikin zaprezentował całą gamę nowych produktów oraz inicjatyw, w tym system mini VRV 5 o wysokiej efektywności, niskim wskaźniku GWP oraz pionierski schemat L∞P by Daikin, w którym następuje ponowne wykorzystanie czynników chłodniczych w nowych systemach VRV.

 

 

Wiele prelekcji, warsztatów i wystaw pod hasłem "Wspólne tworzenie zrównoważonej przyszłości" dotyczyło dużej gamy produktów i usług, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i pomagają zachować zasoby naturalne.

 

Nowe produkty to np. system VRV 5 o wskaźniku GWP niższym o ponad 71% względem serii na czynnik R410A. Innowacyjne rozwiązanie L∞P by Daikin – odzyskiwania dotychczasowego czynnika chłodniczego i jego ponownego wykorzystania, sprawia to że czynnik pozostaje w tzw. obiegu zamkniętym, bez konieczności utylizacji. Wśród prezentowanych innowacji znalazło się również stosowanie inteligentnych sterowników, takich usługa jak Daikin Cloud.

 

 

Nie bez przyczyny na miejsce wydarzenia wybrano Kopenhagę, która w 2014 roku otrzymała tytuł Zielonej stolicy Europy. W ramach spotkania zadbano również o inne ekologiczne aspekty. Koncepcja "Green Experience" objęła między innymi współpracę podczas konferencji bez użycia papieru, korzystanie z lokalnego transportu publicznego oraz wykorzystanie lokalnie dostarczanej żywności. Cała emisja CO2 spowodowana przybyciem i wyjazdem uczestników została skompensowana przez firmę Daikin, czyniąc to wydarzenie całkowicie neutralnym pod względem emisji CO2 . Datki na cele tych rekompensat są przekazywane na projekt w Radżastanie (Indie), który wspiera farmerów wysyłających swe odpady rolnicze do instalacji biomasy wytwarzającej energię, redukując emisję CO2 i przyczyniając się do stworzenia większej liczby miejsc pracy.

 

Daikin

Zobacz też: VRV IV-i firmy Daikin – system klimatyzacji do montażu wewnątrz budynków

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in