Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA przyjedzie prawie 50 tys. fachowców, inwestorów, przedstawicieli handlu, generalnych wykonawców, inżynierów oraz architektów – ciekawych nowości i gotowych na podjęcie nowych wyzwań biznesowych.
Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów BUDMA – 3 lutego kolejny raz wystartuje Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, które organizowane jest z myślą o czołowych producentach, inwestorach, liderach branży budowlanej, generalnych wykonawcach, przedstawicielach administracji publicznej, a także dystrybutorach materiałów i maszyn budowlanych. Partnerem merytorycznym najbliższej edycji forum jest EY którego eksperci będą moderatorami wielu debat. Podjęte zostaną zagadnienia finansów w budownictwie, planowanych zmian prawnych i podatkowych, potrzeb mieszkaniowych w kontekście zmian społecznych, a także problemów, z którymi zmaga się budowlanka od kilku lat. Priorytety rozwoju projektów infrastrukturalnych w 2020 roku będą wiodącym tematem drugiego dnia forum.
Inżynierowie mają głos
Obecność przedstawicieli całego sektora budowlanego w Poznaniu jest okazją do rozmów o najnowszych trendach, kierunkach rozwoju, a także wyzwaniach poszczególnych branż. Podczas BUDMY oprócz premier najnowszych produktów, odbędzie się łącznie blisko sto tematycznych szkoleń, konferencji i prelekcji dedykowanych różnym grupom zawodowym. Na drugi dzień targów – 5 lutego zaplanowany jest Dzień Inżyniera Budownictwa organizowany przez Wielkopolską OIIB, pod patronatem PIIB. Wiodącym tematem wystąpień będzie budownictwo prefabrykowane. Prelegenci przedstawią tendencje w budownictwie wielkopłytowym, stan i kierunki rozwoju prefabrykacji w Polsce, a także na świecie. Zagadnienia te zostaną podjęte również w ramach ekspozycji targów BUDMA. W pawilonie nr 7 Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe organizuje Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji, czyli strefę najnowszych rozwiązań dla tej formy budownictwa, prezentowanych przez producentów.
Czytaj też: PIIB na targach BUDMA 2020
Architektura przyjazna
W 2020 roku rozmowy o architekturze będą toczyć się w szerszym ujęciu – z uwzględnieniem kontekstu społecznego i ekologicznego, gdyż do udziału w Forum Designu i Architektury D&A (4-5 lutego) zaproszeni zostali wybitni socjologowie, samorządowcy i działacze społeczni. Na BUDMIE architektura eksplorowana będzie również dzięki Konkursowi Architecture Budma Award i projektowi 1m/ARCH, który stanowi przegląd najnowszych dokonań 100 pracowni architektonicznych.
Uwaga na wagę złota
Na targach BUDMA i towarzyszących im Targach INTERMASZ, INFRATEC oraz Targach KOMINKI zaprezentuje się ok. 1000 wystawców, odbędzie się mnóstwo wydarzeń – od pokazów, szkoleń, prelekcji, po konferencje i debaty. Na www.budma.pl dostępne są już codziennie aktualizowany katalog wystawców oraz zgłaszane przez nich nowości produktowe. Prezentowani są laureaci Złotego Medalu MTP, czyli najnowsze, najlepsze jakościowo i zaawansowane technologicznie produkty wystawców, które zobaczyć będzie można już w lutym w Poznaniu.
Więcej na www.budma.pl.
Przeczytaj też: Wydarzenia w branży budowlanej 2019. TOP 10