RiverSide w Kaliszu – rusza budowa

09.06.2021

Apartamentowiec RiverSide powstaje bezpośrednio nad rzeką Prosną w centrum Kalisza. Z tarasów rozciągać się będzie także widok na Starówkę.

 

RiverSide

 

Apartamentowiec RiverSide w Kaliszu będzie się charakteryzował wysokim standardem architektury i wykonania. Budowa obiektu przy ul. Towarowej rozpocznie się w czerwcu 2021 r.

RiverSide powstanie w samym sercu historycznej części Kalisza. Na obszernym pofabrycznym terenie, położonym przy samym Wale Staromiejskim nad Prosną i Kanałem Rypinkowskim, powstaną 162 lokale. Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się niezwykłymi widokami na rzekę. Z przestronnych tarasów rozciągać się będzie także panorama Starego Miasta i najważniejszych obiektów Kalisza.

W ramach inwestycji powstaną mieszkania o zróżnicowanej wielkości: od mieszkań o powierzchni około 30 m² po duże apartamenty o powierzchni blisko 150 m². Dla mieszkańców udostępnione zostaną także komórki lokatorskie i miejsca postojowe w podziemnym garażu. Przed budynkiem zaplanowano zielony dziedziniec.

 

RiverSide

 

Apartamentowiec RiverSide ma z założenia stanowić modelowe uzupełnienie istniejącej w tym miejscu tkanki miejskiej, dodatkowo wzmacniając ją poprzez realizację dobrej architektury i wykorzystanie najwyższej jakości materiałów.

Jest to kolejna inwestycja realizowana przez FB Antczak we współpracy z poznańską pracownią architektoniczną MODOarchitektura. Poprzednio firmy współpracowały przy budowie m.in. osiedla Między Mostami, powstającego przy ul. Garncarskiej w Kaliszu. Mieszkania realizowane w ramach tej inwestycji zostaną oddane do użytkowania na początku 2022 r. Wcześniej partnerzy otrzymali prestiżową nagrodę Property Design Award za projekt hotelu Hampton by Hilton Kalisz i kompleksu Calisia One.

 

Przeczytaj też:

Między Mostami – nowe osiedle w Kaliszu

Panattoni Park Kalisz – ruszyła budowa

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2021 r.

 

Sprawdź: Produkty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.