Nowy wiadukt w Jaktorowie

30.08.2012

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Skokowskiego w Jaktorowie. Budowla będzie przebiegała na dwiema liniami: Centralną Magistralą Kolejową oraz trasą Łódź – Warszawa.

Budowa wiaduktu drogowego realizowana jest w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji linii kolejowej łączącej Warszawę i Łódź. Kontrakt o wartości 13 581 564,24 zł netto (16 705 324,02 zł brutto) zrealizuje konsorcjum firm:

– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. „BANIMEX” Sp. z o.o. (lider konsorcjum),

– PROMOST WROCŁAW Sp. z o.o.,

– Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego „EGBUD” Sp. z o.o.

 

 

Zgodnie z umową wykonawca zobowiązał się do zaprojektowania i wybudowania wiaduktu w ciągu 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Plan modernizacji linii zakłada budowę trzech skrzyżowań dwupoziomowych na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki – Jaktorów. W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych prędkość pociągów pasażerskich wzrośnie do 160 km/h, dzięki czemu czas przejazdu na modernizowanym odcinku Warszawa – Skierniewice skróci się z 41 min do 30 min. Prędkość pociągów towarowych wzrośnie natomiast do 120 km/h.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.