Nowe oprawy LEDVANCE do zastosowań w przemyśle

03.10.2018

LEDVANCE poszerza portfolio opraw LED do zastosowań w przemyśle. Na rynku pojawiły się właśnie najnowsze rozwiązania LED tej marki dla fabryk, warsztatów i magazynów.

 

W obszarach przemysłowych oświetlenie ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności. Odpowiednio dobrane oprawy pomagają zwiększyć koncentrację, wyeliminować błędy i poprawić efektywność. Ale ten sektor stawia przed oświetleniem również inne wyzwania. Oprawy w takich obiektach muszą działać niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach i spełniać najwyższe wymagania, jeśli chodzi o energooszczędność.

W wysokich pomieszczeniach, takich jak magazyny, fabryki i centra logistyczne, sprawdzą się inteligentne oprawy High Bay DAU. Można je połączyć z zewnętrznymi czujnikami obecności osób i światła. High Bay DALI w wersji CLO wytwarza stały strumień świetlny przez cały okres eksploatacji (L 100), dzięki czemu pozwala zaoszczędzić do 90% wydatków na energię elektryczną. Trwałość oprawy to ponad 50 tys. godzin. Oprawy przystosowane są do pracy w ekstremalnych temperaturach otoczenia od -30 do +50°C.

 

 

W fabrykach, przemyśle spożywczym czy kuchniach niezbędne jest zastosowanie opraw odpornych na wilgoć i unoszące się w powietrzu pozostałości oleju, gazów, pyłu i detergentów. Oprawy LEDVANCE Damp Proof Special z klasą ochrony IP69K można czyścić nawet przy użyciu myjki wysokociśnieniowej – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tworzywa PMMA w połączeniu z pokrywami ze stali nierdzewnej. Atrakcyjne wizualnie liniowe oprawy są wyjątkowo wydajne energetycznie, a ich skuteczność świetlna wynosi 150 lm/W. Instalacja jest bardzo prosta, ponieważ oprawy LED są okablowane fabrycznie, a montaż odbywa się bez użycia narzędzi, za pomocą prostych zacisków. Nowy elastyczny system TruSys oferuje jednolite i energooszczędne oświetlenie dużych powierzchni. Na rozwiązanie składają się szyny montażowe i płaskie liniowe oprawy, które można łatwo umieścić na miejscu za pomocą zatrzasku – jako ciągłą lub przerywaną linię świetlną. Dzięki temu, że uchwyty montażowe wpuszczono w szyny, są one prawie niewidoczne z zewnątrz, co poprawia estetykę systemu TruSys. Możliwość uzyskania różnych kątów rozsyłu światła, dzięki specjalnym soczewkom, to kolejny atut oprawy. Przykładowo szeroki kąt rozsyłu światła pozwoli na równomierne oświetlenie niskich pomieszczeń, np. warsztatów. Z kolei wąski sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach jak magazyny wysokiego składowania. System TruSys idealnie nadaje się również do oświetlenia sklepów.

 

 

 

Wysoka jakość światła emitowanego przez nową rodzinę opraw Linear IndivilED wynika ze specjalnego układu optycznego. Każda pojedyncza dioda ma swoją własną soczewkę i odbłyśnik, co oznacza bardzo dobre, wolne od olśnienia oświetlenie o wskaźniku UGR < 19, a także znakomity rozsył światła. Duża liczba elementów optycznych nadaje oprawom atrakcyjny wygląd. IndiviLED to wąskie oprawy o długości 1,2 i 1,5 m, do montażu powierzchniowego lub zwieszanego, które można stosować niemal wszędzie, a co ważne, można je również łączyć, aby stworzyć jednolitą instalację oświetleniową. Oprawy mogą być również dostępne w wersjach z czujnikami światła dziennego lub obecności, z interfejsem DALI lub funkcją oświetlenia awaryjnego. linear Ultra Output to LED-owy zamiennik dla konwencjonalnych opraw typu T8 o strumieniu świetlnym do 8000 lm. Oprawa charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością świetlną - nawet do 130 lm/W i jest dostępna w dwóch temperaturach barwowych - 3000 i 4000 K. W zależności od potrzeb do dyspozycji są modele o wymiarach 1200 oraz 1500 mm. Specjalny, elektroniczny statecznik niweluje niekomfortowe tętnienie światła. Bardzo trwała konstrukcja (IK08) pozwala na zastosowanie oprawy w wielu wymagających miejscach, m.in. hale przemysłowe, garaże.

 

LEDVANCE Sp. z o.o.

ul. Klimczaka 1, klatka E
02-797 Warszawa
tel. 48 22 550 23 00
www.ledvance.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.