Nowe latarki iskrobezpieczne Fluke

02.11.2018

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży linię latarek iskrobezpiecznych, do stosowania w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem.

Iskrobezpieczeństwo stanowi metodę zabezpieczenia stosowaną w przypadku przyrządów przeznaczonych do użytku w obszarach zagrożonych wybuchem. Konstrukcja urządzeń mających certyfikat iskrobezpieczeństwa uniemożliwia wytworzenie przez nie energii wystarczającej do zapalenia materiałów łatwopalnych. Normy iskrobezpieczeństwa dotyczą wszystkich urządzeń mogących wytworzyć jedno lub wiele zdefiniowanych potencjalnych źródeł wybuchu.

 

 

Firma Fluke oferuje też gamę iskrobezpiecznych przyrządów pomiarowych, do stosowania w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem. Obejmuje ona m.in. multimetry cyfrowe, termometry na podczerwień i termometry „Stik”, wielofunkcyjne kalibratory procesowe, kalibratory ciśnienia i pętli, precyzyjne wskaźniki ciśnienia oraz 50 pomiarowych modułów ciśnieniowych.

Do sprzedaży trafiły cztery modele latarek odpowiednich do różnych potrzeb:

  • FL-45 EX – latarka wielkości długopisu, która łatwo mieści się w kieszeni;
  • FL-120 EX – podstawowa latarka ręczna z trybami niskiego i wysokiego natężenia oświetlenia;
  • FL-150 EX – latarka z możliwością zamocowania do pasa narzędziowego, która ma trzy tryby świecenia: niski, wysoki i pulsacyjny;
  • HL-200 EX – latarka wysokiej mocy o dwóch trybach świecenia, którą można zamocować do kasku.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in