Nowa siedziba GAZ-SYSTEM w Poznaniu

20.01.2017

5 stycznia konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowlana oraz Demiurg podpisało umowę z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Poznaniu na wykonanie siedziby Terenowej Jednostki Eksploatacji przy ul. Gdyńskiej 47 w Poznaniu.

 

Inwestycja składać się będzie z trzech budynków. Pierwszy z nich to budynek magazynowy o powierzchni użytkowej 710 m2, drugi to dwukondygnacyjny budynek administracyjno-biurowy o powierzchni użytkowej ponad 1200 m2 oraz dwukondygnacyjny budynek spawalni.

Budynki wyposażone zostaną w instalacje sanitarne, elektryczne, i teletechniczne, odpowiadające ich przeznaczeniom. Mieć będą okna o bardzo wysokich parametrach izolacyjności cieplnej, a nowoczesny wygląd budynkom nada elewacja wykonana z cegły klinkierowej z akcentami w kolorze szarego aluminium.

 

Wizualizacja budynku administracyjno-socjalnego (źródło: GAZ-SYSTEM)

 

Całość robót poprzedzą prace rozbiórkowe. Zakres realizacji obejmuje również zagospodarowanie terenu, w tym zieleń i nawierzchnię z betonowej kostki drogowej.

– Trudności zadaniu nadaje fakt, że obiekty będą zlokalizowane na terenach dawnych zbiorników i osadników do oczyszczania wody – podkreśla Marek Cichoń, wiceprezes Alstal.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in