Nowa hala sportowa w Zakopanem otwarta

08.09.2016

W zimowej stolicy Polski pojawił się nowy obiekt sportowy – wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa.

W 2014 r. Centralny Ośrodek Sportowy podpisał umowę z Mostostalem Warszawa SA na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej. W ramach kontraktu Oddział Południowy Mostostalu Warszawa przebudował także część budynków istniejących w rejonie połączenia z łącznikami nowej hali. Po dwóch latach prace zakończyły się sukcesem. Inwestycja znajduje się przy ul. Bronisława Czecha 1. W nowym obiekcie można wykonać kompleksowy trening, wziąć udział w grach zespołowych czy zagrać w tenisa ziemnego w ramach boiska głównego. Przewidziana została również możliwość organizacji imprez kulturalnych oraz targów.

 

 

Hala Centralnego Ośrodka Sportu jest najwyżej położonym krytym obiektem sportowym w Polsce. Poziom 0 budowy znajduje się na 901,65 m n.p.m. Budynek jest połączony z istniejącym internatem i pływalnią za pomocą przewiązki. W hali największą powierzchnię zajmuje wygłuszona sala sportowa wykończona parkietem z klonu kanadyjskiego, przystosowana do rozgrywek koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i futsalu zgodnie z wymogami związków sportowych. Dodatkowo, w hali znajdują się: siłownia, sale treningowe do zapasów i judo, sala fitness, 60-metrowa tartanowa bieżnia ze skocznią w dal i do trójskoku, oraz zaplecze z szatniami. Obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest także przykładem zastosowania nowoczesnego systemu ogrzewania.

Budynek został wykonany w technologii budownictwa pasywnego i uzyskał certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego przy Politechnice Krakowskiej, a to oznacza, że ma mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną i w konsekwencji mniejsze będą koszty jego eksploatacji. Hala jest ogrzewana za pomocą instalacji solarnej oraz ciepła pobieranego z gruntu. W tym celu wykonaliśmy 30 odwiertów po 100 mb każdy. Dodatkowe zabezpieczenie w systemie grzewczym budynku zapewnia układ kotłów gazowych – mówi Janusz Stanaszek, dyrektor Oddziału Południowego Mostostal Warszawa.

Za pomyślny przebieg prac odpowiadał Oddział Południowy Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Janusza Stanaszka. Kontrakt zrealizował zespół w składzie: Wojciech Mazur (dyrektor kontraktu), Rafał Rębacz (kierownik budowy), Krzysztof Mamuszka (kierownik robót), Krzysztof Krzepkowski (kierownik robót), Dominik Wierzbanowski (kierownik robót elektrycznych), Krzysztof Zbiciak (inżynier budowy), Ewa Kopacz (specjalista ds. ekonomiczno-finansowych), Katarzyna Dominiak (specjalista ds. umów).

 

 

Ilość kondygnacji:

– w części hali: IV

– w części łącznika: I

Powierzchnia użytkowa: 5455,1m²

Powierzchnia całkowita: 10 295 m²

Kubatura: 42 670 m³

Powierzchnia zabudowy: 2836,5 m²

Data zawarcia umowy: 29 październik 2014 r.

Termin zakończenia: 29 sierpień 2016 r.

Wartość inwestycji: 22,03 mln zł brutto

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.