Mniejszy koszt zakupu mieszkań

27.09.2007

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 26 września br., Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i Minister Budownictwa Mirosław Barszcz przedstawili skutki rozporządzenia zmieniającego maksymalne stawki taksy notarialnej.

Na spotkaniu tym, minister Zbigniew Ziobro podpisał rozporządzenie, które spowoduje obniżenie stawek notarialnych za czynności związane z zakupem mieszkań, domów oraz działek budowlanych.
Ograniczenie kosztów transakcyjnych na rynku nieruchomości np. zmniejszenie prowizji pośredników w obrocie nieruchomościami czy obniżenie podatków od czynności cywilnoprawnych – to jedne z istotniejszych elementów tego programu. W rozporządzeniu przewidziano obniżenie wysokości maksymalnych stawek opłaty za usługi notarialne we wszystkich kategoriach spraw, których wartość przedmiotu przewyższa 60 000 zł.

Źródło (tekst i zdjęcie): Ministerstwo Budownictwa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.