Drogowy boom inwestycyjny

27.09.2007

Rada Ministrów przyjęła Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 – 2012. Szacowane łączne nakłady na finansowanie Programu w całym okresie jego realizacji wynoszą 121 000 000 tys zł.

Jak powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek na konferencji prasowej w Garwolinie, która odbyła się 26 września br. – to program porównywalny swym znaczeniem do największych zadań przedwojennej Polski: budowy portu w Gdyni i budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego.
Szacuje się, iż całkowity limit wydatków budżetowych na realizację Programu wyniesie 113 270 200 tys zł., w tym 34 964 435 tys. zł. to zasilenie budżetu państwa z tytułu realizacji projektów finansowanych z budżetu Unii Europejskiej (Fundusz Spójności, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w poprzedniej i obecnej perspektywie finansowej). Program będzie finansowany również ze środków Krajowego Funduszu Drogowego w prognozowanej wysokości 7 726 500 tys zł. Przedsięwzięcie będzie realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz drogowe spółki specjalnego przeznaczenia powołane na podstawie ustawy z dnia 12 stycznia 2007 r. o drogowych spółkach specjalnego przeznaczenia pod nadzorem ministra właściwego do spraw transportu.

Źródło (tekst i zdjęcie): Ministerstwo Transportu  

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.