MC55 Office – nowy biurowiec w Białymstoku

30.03.2022

MC55 Office utworzą trzy pięciopiętrowe budynki firmy Warimpex z częścią handlowo-usługową usytuowane w centrum miasta.

 

MC55 Office

 

MC55 Office powstanie u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego w Białymstoku. Właścicielem jest Warimpex, spółka dewelopersko-inwestycyjna.

Planowana powierzchnia kompleksu MC55 Office wynosi blisko 36 000 m². Składać się na niego będą trzy pięciopiętrowe budynki wraz z częścią handlowo-usługową na parterze, z przeznaczeniem na sklepy, punkty usługowe i lokale gastronomiczne. Pod budynkami powstanie dwupoziomowy garaż podziemny na 390 samochodów.

 

MC55 Office

 

Za architekturę obiektów odpowiada pracownia Kubatura. Podstawowym założeniem było zaprojektowanie budynków wpisujących się̨ w zastane otoczenie i wkomponowanych w istniejące ukształtowanie terenu, stąd też kompleks biurowy koresponduje wysokością z pobliską zabudową. Nowoczesny charakter inwestycji podkreśli elegancka elewacja ze szkła.

MC55 Office zostanie zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Kompleks będzie się ubiegał o uzyskanie certyfikatu BREEAM. Z myślą o stworzeniu komfortowego i bezpiecznego środowiska pracy zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne i przestrzenne, w tym wydajny system wentylacji i klimatyzacji. Na terenie inwestycji planowane jest stworzenie rowerowni i szatni z prysznicami oraz stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

 

MC55 Office

 

Kompleks biurowo-usługowy firmy Warimpex zlokalizowany jest w centrum Białegostoku, tuż przy głównym dworcu kolejowym i autobusowym. W zasięgu kilku minut pieszo od nieruchomości znajdują się trzy hotele, galeria handlowa, Politechnika Białostocka, historyczne zabytki oraz stadion miejski.

Budowa ma się rozpocząć jeszcze w 2022 roku i będzie realizowana w kilku etapach.

Na wyłącznego doradcę do spraw wynajmu powierzchni biurowych nowo powstającego kompleksu wybrano firmę Savills.

 

Przeczytaj też:

Drewniany biurowiec w Środzie Śląskiej – jeden z pierwszych w Polsce

Biurowiec Aleja Pokoju 81 w Krakowie gotowy

Kompleks biurowy Studio w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in