Masa szpachlowa sygnalizująca gotowość do dalszych prac

18.01.2019

UZIN NC 111 BiColor to nowa wyrównująca masa szpachlowa, stanowiąca połączenie bardzo dobrych parametrów z funkcjonalnością.

Materiał ten zmienia kolor w zależności od poziomu wilgotności. Tuż po wylaniu jest zielony, a gdy wysycha, zmienia kolor. Gdy staje się łososiowy, montażysta wie, że może podjąć dalsze kroki. Wszystko bez konieczności prowadzenia dodatkowych pomiarów, które w przypadku mas szpachlowych i tak bywają niejednoznaczne.

– UZIN NC 111 BiTurbo pozwala gołym okiem ocenić, czy powierzchnia nadaje się do klejenia wykładzin – tj. czy jest już odpowiednio sucha. Dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki zmieniającemu się kolorowi, widzimy, czy masa osiągnęła gotowość na całej swojej powierzchni. Rozwiązanie zadziała też w drugą stronę – po nałożeniu kleju, kolor masy pokaże nam, w którym miejscu ten klej się znajduje. To sprytne rozwiązanie pomaga uniknąć naprawdę wielu problemów na inwestycji – wyjaśnia działanie masy Maciej Załęski, doradca techniczny Uzin Utz Polska.

Dlaczego to takie ważne? Przedwczesny montaż wykładziny (na zbyt wilgotnym podłożu) prowadzi do powstawania na jej powierzchni pęcherzy i nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu. Podobnie problemem są niedoklejone fragmenty, które mogą się zdarzyć, gdy niedokładnie pokryjemy powierzchnię klejem.

UZIN NC 111 BiColor to gipsowa wyrównująca masa szpachlowa, którą wyróżnia też bardzo dobra rozpływność. Po wylaniu tworzy bardzo gładką powierzchnię, która w większości przypadków nie będzie wymagała szlifowania.

Nową masę wyróżniają także bardzo niskie naprężenia skurczowe, dlatego nie są jej straszne nawet niestabilne podłoża. Masa osiąga również bardzo dobrą wytrzymałość C50, dzięki czemu można ją stosować praktycznie w każdych warunkach, także w przypadku inwestycji narażonych na duże obciążenia i natężenie ruchu.

Masa nadaje się do zastosowania pod wykładziny tekstylne i elastyczne wszelkiego rodzaju, a także pod płytki ceramiczne oraz okładziny z naturalnego kamienia. Sprawdzi się także pod duże obciążenia w budownictwie użytkowym i przemysłowym w tzw. strefach suchych.

 

 

Dane techniczne:

  • zużycie: ok. 1,7 kg/m² na 1 mm grubości warstwy
  • maksymalna grubość warstwy: 10 mm
  • minimalna temperatura stosowania: 10°C na podłożu
  • możliwość wchodzenia: po dwóch godzinach w optymalnych warunkach
  • możliwość układania wykładziny: po zmianie koloru – ok. 8 do 10 godzin
  • bardzo wysoka wytrzymałość
  • bardzo niewielkie naprężenia skurczowe podczas wiązania
  • GISCODE CP 1 – masa na bazie siarczanu wapnia
  • EMICODE EC 1 PLUS – bardzo niska emisyjność
  • RAL-UZ 113 – produkt ekologiczny

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in