67. Krynicka Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB odbędzie się 11–15 września 2022 r. w Krakowie.
Krynicka Konferencja Naukowa tradycyjnie składać się będzie z dwóch części: problemowej i ogólnej. Myśl przewodnia części problemowej to: BIM/BLCM – modelowanie cyklu życia obiektu budowlanego. Będzie ona poświęcona zagadnieniom przygotowania i eksploatacji modeli informacyjnych BIM nie tylko do celów projektowych, jak to zazwyczaj ma miejsce, ale także w kontekście wykorzystania potencjału BIM oraz docelowo BLCM (Building Life Cycle Modeling) w pełnym cyklu życia obiektu – w fazie jego definiowania, projektowania, realizacji i eksploatacji.
Przedmiotem części ogólnej konferencji będą problemy naukowe z zakresu:
- Budownictwa ogólnego
- Fizyki budowli
- Geotechniki
- Inżynierii komunikacyjnej: mostowej i kolejowej
- Inżynierii materiałów budowlanych
- Inżynierii przedsięwzięć budowlanych
- Konstrukcji betonowych
- Konstrukcji metalowych
- Mechaniki konstrukcji i materiałów
- Budownictwa hydrotechnicznego
67. Krynicka Konferencja Naukowa obejmie również sesję plakatową dla studentów i młodych naukowców, asystentów, doktorantów, członków uczelnianych kół naukowych (osób do 3 lat po obronie pracy magisterskiej lub przed otwarciem doktoratu).
W ramach wydarzenia odbędą się zebrania: Komitetu Nauki PZITB, Sekcji Konstrukcji Metalowych, Sekcji Konstrukcji Betonowych, a także Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.
Organizatorem konferencji jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Przewodniczącym komitetu naukowego jest prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, Politechnika Krakowska, a komitetu organizacyjnego – prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata.
Rejestracja zgłaszanych referatów oraz uczestnictwa odbywa się drogą elektroniczną: krynica2022@pk.edu.pl oraz przez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.krynica2022.pk.edu.pl
Czytaj także:
Rodzaje i systematyka kolizji budowlanych dla potrzeb uzasadnienia metodologii BIM
GeoBIM, czyli geotechnika w BIM
Współczesne betonowe konstrukcje prefabrykowane w praktyce budowlanej
Konstrukcje żelbetowe w obiektach rolniczych – trwałość i ochrona