Kleje do ociepleń Bolix

09.05.2012

Kleje Bolix Z i Bolix U służą do mocowania styropianu na typowych podłożach mineralnych w technologii bezspoinowego ocieplania ścian (BSO).

Pierwszy produkt sprawdza się w standardowych rozwiązaniach, polegających na przytwierdzeniu płyty do wyznaczonej powierzchni. Jego skuteczność wynika z ponadprzeciętnej przyczepności. Do wzmocnienia styropianu warstwą zbrojną siatki z włókna szklanego używa się natomiast uniwersalnej zaprawy klejącej Bolix U, dającej równie trwały efekt całości realizacji.

Przygotowaną (wymieszaną z wodą) zaprawę należy nałożyć na styropian metodą „pasmowo-punktową”, czyli pasmami o szer. ok. 3-6 cm, układanymi w odległości ok. 3 cm od krawędzi płaszczyzny płyty, a na pozostałej powierzchni równomiernie rozłożonymi „plackami” w liczbie od 8-10 szt., o średnicy 8-10 cm. Natychmiastowe przyciśnięcie płyty do ściany zapewni oczekiwany efekt końcowy. W przypadku wykonywania warstwy zbrojnej, siatkę szklaną wtapia się jeszcze całkowicie w nałożoną kolejny raz na powierzchnię styropianu zaprawę klejącą.

Kleje do ociepleń to specjalnie opracowane preparaty, których parametry w pełni odpowiadają czynnikom, jakim poddawane będą mocowane materiały.

Dane techniczne:

Temperatura stosowania: od+5°C do +25°C

Temperatura podłoża: od +5°C do +25°C

Proporcje mieszania: 4,8-5,3 l wody na 25 kg kleju Bolix Z, 4,5-5,0 l wody na 25 kg Bolix U

Konsystencja: suchy proszek

Kolor: szary

Zużycie:

Klejenie płyt styropianowych: ok. 4,0 kg/m²

Wykonywanie warstwy zbrojnej: 4,0 kg/m²

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in