Przewodniczący Rady Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa wybrany na kadencję 2010–2014. Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Chełmie od 2000 roku.
Studia wyższe ukończył na Wydziale Budownictwa Drogowego Politechniki Lubelskiej. Ma uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-inżynierskiej w zakresie dróg i lotniskowych dróg startowych oraz manipulacyjnych, a także uprawnienia do kierowania tymi robotami.
Pracę zawodową rozpoczął w Powiatowym Zarządzie Dróg Lokalnych w Krasnymstawie, następnie przeniósł się do Rejonu Dróg Publicznych w Zamościu, gdzie objął stanowisko zastępcy dyrektora. W latach 1977–2000 pełnił funkcję dyrektora Rejonu Dróg Publicznych i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie. Od 2000 r. piastuje stanowisko prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o., również w Chełmie. Firma ta zajmuje się kompleksową budową i remontami dróg oraz mostów, a także utrzymaniem infrastruktury drogowej. Podczas pełnienia obowiązków zawodowych uczestniczył w wielu budowach sieci drogowej na terenie byłego województwa chełmskiego (obecnie część woj. lubelskiego). Ze szczególnym sentymentem wspomina budowę obwodnicy miasta Krasnystaw, która prowadzona była w latach osiemdziesiątych. Podjął się wówczas szczególnie trudnego zadania – wykonania nasypów na gruntach słabonośnych. W przyszłości chciałby uczestniczyć w budowie prestiżowych obwodnic miast Chełma i Lublina.
W prace samorządu zawodowego inżynierów budownictwa angażował się od początku istnienia tej organizacji. Najpierw działał w jej strukturach organizacyjnych, a następnie pełnił funkcje statutowe (był zastępcą skarbnika i skarbnikiem LOIIB). Obecnie jako nowy przewodniczący Okręgowej Rady LOIIB, chciałby zwrócić szczególną uwagę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych członków izby. Nie wyobraża sobie, aby nowoczesny inżynier nie dbał o pogłębianie swojej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Za istotny obszar działalności uważa również rozwijanie współpracy nawiązanej z przedstawicielami administracji państwowej i samorządowej, ze stowarzyszeniami i samorządami zawodowymi oraz z uczelniami technicznymi. Jego zdaniem bardzo ważne jest także dążenie do integracji środowisk inżynierów i techników budownictwa. Nie widzi natomiast potrzeby zmian w strukturach organizacyjnych i podstawach funkcjonowania samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, gdyż zostały one opracowane w I kadencji, a następnie uzupełnione w II kadencji. Uważa, że osiem lat działania i systematyczny wzrost liczby członków izby wskazuje, że organizacja obrała dobry kierunek rozwoju.
Oprócz zaangażowania w działalność samorządu inżynierów budownictwa należy także do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz do Lubelskiego Forum Pracodawców.
Za działalność społeczną i zawodową otrzymał liczne odznaczenia: Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Odznakę Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu, Złotą oraz Złotą z Diamentem Odznakę Honorową SITK, a także Srebrną Odznakę Honorową PIIB.
Jego sposób na sukces w życiu zawodowym i społecznym to zachowanie równowagi. Jest zdania, że aby dobrze pracować, należy także odpoczywać. Dlatego, gdy ma trochę wolnego czasu, poświęca go na swoje ulubione wędkowanie albo podróże zagraniczne.