duoCAD

23.08.2007

Intuicyjne i funkcjonalne narzędzie do sporządzania płaskich dokumentacji technicznych (2D) w formacie DWG.Program oparty jest na platformie IntelliCAD-a, stanowiąc jego kolejną odmianę, a nowo zastosowane opcje ułatwiają wprowadzanie danych, czyniąc program łatwym w obsłudze.

Intuicyjne i funkcjonalne narzędzie do sporządzania płaskich dokumentacji technicznych (2D) w formacie DWG.Program oparty jest na platformie IntelliCAD-a, stanowiąc jego kolejną odmianę, a nowo zastosowane opcje ułatwiają wprowadzanie danych, czyniąc program łatwym w obsłudze.
Środowisko pracy:
Dwa interfejsy graficzne: standardowy, który swoim wyglądem i możliwościami wprowadzania danych nie różni się od interfejsu IntelliCAD-a i drugi, uproszczony, o intuicyjnym sposobie zadawania danych i zmienionym układzie pasków narzędzi, dzięki czemu wprowadza nowych użytkowników, nie działających do tej pory w środowisku programu AutoCad, w dokładność i precyzję oprogramowania CAD, bez konieczności przechodzenia długotrwałych i trudnych szkoleń. Interfejs standardowy programu umożliwia pełną personifikacje ustawień, widoku i koloru ekrany graficznego, układu pasków narzędzi i definiowania własnych skrótów klawiszowych.
Podstawowe możliwości programu:
Program, niezależnie od wybranego układu, pracuje na warstwach, co pomaga w zarządzaniu informacjami rysunkowymi, definiowaniu sposobu wyświetlania, blokowaniu i drukowania elementów projektu. Ustawienia warstw, wymiarowania, tekstów (czcionki TrueType i typowo kreślarskie SHX), bloków i etykiet, po zdefiniowaniu można przenosić pomiędzy projektami. Podstawowymi elementami rysunkowymi są: linie, polilinie, łuki, koła, elipsy, krzywe, wielokąty, itp., dla których można zdefiniować kolor, grubość i styl. Teksty wprowadzane są z określeniem czcionki i wielkości. Przy precyzyjnym rysowaniu duoCAD posługuje się punktami zaczepienia (funkcja ESNAP), uchwytami i szerokim wachlarzem narzędzi do modyfikacji: przesuwanie, kopiowanie, odsuwanie (linie równoległe), skalowanie, obracanie elementów, lustro, szereg, przerywanie, docinanie, fazowanie, rozbijanie, itd. Program umożliwia pracę na kilku projektach jednocześnie, co ułatwia wymianę danych i przyspiesza rysowanie. Grupowanie elementów rysunkowych w bloki pozwala powiększać własną bibliotekę symboli i ujednolica tworzone dokumentacje techniczne. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników program dysponuje możliwością tworzenia i odczytywania nakładek napisanych w środowisku AutoLISP lub skrypcie SCR.

Obsługa formatu DWG:
INTERsoft-IntelliCAD obsługuje format DWG bez jakiejkolwiek konwersji. Oznacza to, że rysunki wykonane, na przykład w AutoCadzie są odczytywane i zapisywane bez jakichkolwiek zniekształceń.
duoCAD obsługuje rysunki AutoCada zapisane w wersjach od 2.5 do 2006.
Analogia z programem AutoCad w interfejsie standardowym:
Zarówno funkcje jak i sposób ich oznaczania przypomina użytkownikom program AutoCad. Logika pracy: linia komend, ich wywoływanie, pełna zgodność formatów plików (DWG, DWF, DWT i DXF); praca na warstwach, współrzędne kartezjańskie i biegunowe; tryby wymiarowania, explorer analogiczny do Design Center; uchwyty, atrybuty, kreskowania, funkcje precyzyjnego rysowania (ESNAP), itp. Dodatkowo możliwość importu linii, stylów wymiarowania stworzonych w AutoCadzie przyspiesza pracę.

Elementy pomagające w precyzyjnej pracy:
Stosowanie siatki oraz funkcji rysowania ortogonalnego pozwala na precyzyjne zadawanie elementów. INTERsoft-IntelliCAD oferuje bardzo przydatną funkcję automatycznego rozpoznawania punktów zaczepienia (bazowych): środek, punkty końcowe oraz miejsca przecięć linii, itp.
Pełna personalizacja programu w interfejsie standardowym:
Dokładne i proste sposoby modyfikacji menu górnego, pasków narzędzi, paska stanu i skrótów klawiszowych z możliwością ich rozszerzania, pozwala przystosować program do własnej wygody. Dodatkowo konfiguracja ekranu roboczego, jego koloru i wielkości krzyża nitek, usprawniają pracę nad rysunkami.
Program przeznaczony dla każdego, kto za rozsądną cenę potrzebuje szybkiego i wydajnego programu CAD o mocy i uniwersalności standardowych programów, takich jak AutoCad.
Dodatkowo, możliwość współpracy z programem ArCon znacznie przyspiesza i ułatwia pracę każdemu architektowi.
Wymagania systemowe:
Pentium III 500 MHz,  256 MB RAM, karta graficzna 32 MB 128 bit, CD-Rom.
System operacyjny: Windows 2000/XP.

INTERSOFT

90-057 Łódź
ul. Sienkiewicza 85/87
tel. +48 42 6891111
fax +48 42 6891100
biuro@intersoft.pl
http://www.intersoft.pl/
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.