InstalCAD – nakładka do IntelliCADa

23.08.2007

InstalCAD jest nakładką na platformie IntelliCADa lub duoCADa, wspomagającą rysowanie schematów, rzutów, rozwinięć i aksonometrii instalacji sanitarnych. Przeznaczony jest do tworzenia instalacji gazowych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych i parowych.

InstalCAD jest nakładką na platformie IntelliCADa lub duoCADa, wspomagającą rysowanie schematów, rzutów, rozwinięć i aksonometrii instalacji sanitarnych. Przeznaczony jest do tworzenia instalacji gazowych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych i parowych.
Dzięki ogromnej bazie armatury, urządzeń i rurociągów, jest przydatnym narzędziem dla każdego projektanta. W celu przyspieszenia prac projektowych InstalCAD posiada inteligentne połączenie z wbudowanym programem do kosztorysowania Ceninwest. Pozwala to na jednoczesne tworzenie projektu technicznego i kosztorysu. Każdy wstawiany element ma przypisane parametry techniczne, a także generator ceny RMS. Dzięki temu w szybki sposób możemy stworzyć dokumentację zarówno dla elektryka jak i kosztorysanta.

Program InstalCAD zawiera:
Bibliotekę symboli normowych:
1000 oznaczeń normowych (wg. PN, PN-EN, DIN), każdy symbol oprócz danych dotyczących nr normy, nr w specyfikacji technicznej, średnicy, typu, producenta, może mieć dodane własności charakteryzujące jego parametry hydrauliczne, elektryczne, akustyczne, pojemnościowe, wagowe, a także cenowe z uwzględnieniem składników RMS.
Biblioteki urządzeń producentów:
1500 urządzeń stosowanych w powyższych instalacjach wg. producentów: BARTOSZ, DAIKIN, EUROHEAT, FLOWAIR, GAZOMET, HOVAL , KLIMOSZ, REFLEX. Każdy obiekt może zostać wprowadzony w wybranym widoku: przód, tył, góra, dół, bok. Dostępne są także karty katalogowe urządzeń w formacie PDF i w większości elementów wszystkie potrzebne parametry. Dzięki temu użytkownik w łatwy sposób może sprawdzić parametry wcześniej wstawionego urządzenia bez konieczności wertowania stosów katalogów.
Biblioteki rurociągów:
Szeroka baza typoszeregów rurociągów ze stali, miedzi, kamionki, żeliwa, PVC, PE, PB, PP, zarówno według wybranych producentów jak i norm. Podobnie jak w przypadku symboli wstawiany przewód posiada przypisane parametry, pozwalające zarówno na edycje, jak i wprowadzenie na rysunek w postaci opisu. Wszystkie rurociągi mogą być rysowane z automatycznym opisem średnic według średnicy nominalnej lub z podaną grubością ścianki.
Moduł wyposażony jest również w funkcję pozwalającą automatycznie rysować linie w aksonometrii oraz wprowadzanie do rysunku, w szczególności instalacji wodociągowych, multilinii, która pozwala rysować kilka rurociągów jednocześnie.

Dobór grzejników:
Dobieranie i wprowadzanie na rysunek grzejników podając jedynie stratę ciepła w danym pomieszczeniu (baza zawiera około 7000 grzejników firm PURMO i VNH).
Generator zestawień:
Wygodny sposób generowania zestawienia elementów, które można umieścić na rysunku lub zapisać w formacie RTF (zgodnym z pakietem MS Office lub OpenOffice).
Inteligentne połączenie z programem do kosztorysowania:
W InstalCAD został wbudowany program do tworzenia kosztorysów CENINWEST. Pozwala to w prosty sposób stworzyć kosztorys z zaprojektowanej instalacji, zmodyfikować wybrane elementy według baz cenowych (Orgbud, Bistyp, Sekocenbud). Przy zmianie jednego z elementów instalacji, np. na etapie tworzenia kosztorysu, możliwa jest automatyczna modyfikacja dane na rysunku InstalCADa.
Dodatkowo moduł kosztorysowy umożliwia porównanie kilku kosztorysów naraz, a także stworzenie wykresów obrazujących różnicę w RMS lub cenie wybranych pozycji.

Inne przydatne funkcje instalCADa:
– możliwość tworzenia własnych bibliotek symboli z funkcjonalnością symboli normowych i producenckich (możliwość przecinania linii na kilka sposobów i przypisywania parametrów);
– funkcja podmiany wstawionych typoszeregów rurociągów na inny (przydatne przy porównywaniu kosztów instalacji);
– pobieranie z wstawionych elementów informacji o parametrach elektrycznych w postaci opisu na rysunku lub pliku w formacie RTF;
– pobieranie opisów średnic rurociągów na dowolnym etapie rysowania;
– zliczanie objętości instalacji;
– rysowanie wybranych elementów według rzeczywistych wymiarów.
Wymagania systemowe:
Pentium III 500 MHz,  256 MB RAM, karta graficzna 32 MB 128 bit, CD-Rom.
System operacyjny: Windows 2000/XP

INTERSOFT

90-057 Łódź
ul. Sienkiewicza 85/87
tel. +48 42 6891111
fax +48 42 6891100
biuro@intersoft.pl
http://www.intersoft.pl/
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.