Braas i Fundacja Nasza Ziemia wsparły dziecięce placówki opiekuńcze

12.01.2012

Dobiegła końca pierwsza edycja programu „Zielona Stopa Filantropa”, wsparta przez markę Braas, producenta kompletnych systemów dachowych. Wynikiem zainaugurowanych w maju 2011 r. działań Braasa oraz Fundacji Nasza Ziemia jest pozyskanie prawie 35 tys. zł ze zbiórki 50 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w tym 500 telefonów komórkowych. Za zebrane pieniądze wymieniono sprzęt AGD w czterech dziecięcych placówkach opiekuńczych.

Celem ekologicznej inicjatywy „Zielona Stopa Filantropa” była pomoc ośrodkom w Wołominie, Ustrzykach Dolnych, Wiśniewie oraz w Opolu. Dzięki wymianie sprzętu AGD na bardziej nowoczesny i energooszczędny, zużycie prądu w ośrodkach zmniejszyło się nawet o 70%, co znacząco wpłynęło na obniżenie wysokości ich rachunków.  Fundusze na zakup nowych urządzeń zostały pozyskane głównie ze zbiórek starych telefonów, komputerów, mikrofalówek czy aparatów fotograficznych, przyniesionych przez pracowników, którzy brali udział w programie. Zebrane elektrośmieci trafiły do recyklingu.

Razem z firmą Braas udało nam się stworzyć akcję, której efekty przerosły nasze oczekiwania. Uczestnictwo setek ludzi, którzy oddawali niepotrzebny sprzęt elektroniczny, przyczyniając się do poprawy środowiska i pomocy ośrodkom opiekuńczym pokazuje, że organizowanie takich akcji ma sens – podsumował Sławomir Brzózek, wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia, specjalizującej się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Zrealizowany został również ekologiczny aspekt programu, a więc przyczynienie się do poprawy stanu środowiska. Dzięki zbiórce zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych udało się ograniczyć liczbę wyrzucanych elektrośmieci. Natomiast nowy sprzęt AGD zakupiony w wyniku tej akcji pozwolił zmniejszyć ilość CO?emitowaną przez urządzenia elektryczne w dziecięcych placówkach opiekuńczych. 

Troska o środowisko naturalne jest istotnym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę przy doborze materiałów i technologii używanych w trakcie produkcji naszych rozwiązań. Proponujemy  nowoczesne systemy dachowe, dzięki którym nasi klienci mogą zwiększać efektywność energetyczną swoich domów. Są to na przykład instalacje solarne, czy izolacje nakrokwiowe. Zależy nam na tym, aby wspierać proekologiczne inicjatywy. Program „Zielona Stopa Filantropa” daje nam taką sposobność, a dodatkowo umożliwia  pomoc dzieciom, co jeszcze bardziej motywowało nas do działania – mówi Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu firmy Monier.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.