Boisko w Gdańsku Kokoszkach otwarte

02.09.2021

Boisko w Gdańsku Kokoszkach zostało oficjalnie otwarte. Na terenie osiedla Start powstało także przedszkole.

 

Boisko w Gdańsku Kokoszkach

 

Boisko w Gdańsku Kokoszkach przy ulicy Osiedlowej zostało oficjalnie otwarte 1 września 2021 r. Zostało ono zrealizowane w ciągu 6 tygodni. Obiekt sportowy jest dostępny dla wszystkich mieszkańców Gdańska. Wielofunkcyjne boisko sfinansowała i wybudowała firma INPRO na działce należącej do Gminy Miasta Gdańska.

 

 

Już na etapie planowania osiedla Start przez INPRO S.A. przedstawiciele dewelopera spotkali się z Radą Dzielnicy Kokoszki w Gdańsku oraz przedstawicielami mieszkańców. Wówczas zaproponowano wybudowanie ogólnodostępnego boiska.

 

Boisko w Gdańsku Kokoszkach

Budowa boiska w Gdańsku Kokoszkach

 

Boisko w Gdańsku Kokoszkach o nawierzchni poliuretanowej EPDM z podbudową i wymiarach ok. 34 x 18,5 m jest przystosowane  do różnych dyscyplin sportowych. Obiekt zostanie wyposażony w dwie bramki do piłki ręcznej oraz dwa kosze do koszykówki. Na terenie boiska powstało ogrodzenie o wysokości 4,1 m oraz piłkochwyty o wysokości 6,1 m. Inwestycja obejmowała również budowę ciągu pieszego o szerokości 2 m i długości 34 m. Zamontowane zostały także elementy małej architektury: 5 ławek, 1 kosz oraz 7 stojaków na rowery.

Inwestycja w gdańskich Kokoszkach to kolejny projekt realizowany przez INPRO w ramach akcji „Współtworzymy Miasto”, mającej na celu polepszenie jakości codziennego życia mieszkańców Trójmiasta i okolic.

 

1 września na terenie osiedla Start miało miejsce również drugie wydarzenie – otwarcie Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 9 w Gdańsku. Nowoczesny budynek zapewnia atrakcyjnie wyposażone i przestronne sale. Do nowo otwartego przedszkola uczęszczać będzie łącznie 76 dzieci. Utworzone zostaną 3 grupy. Z budynkiem przedszkola połączony jest plac zabaw z ławeczkami oraz miejscem do rekreacji, które wybudowała firma INPRO. Przed terenem placówki zapewnione są ogólnodostępne miejsca parkingowe.

 

Przeczytaj też:

Centrum sportowo-rekreacyjne w Jarocinie gotowe

AGH w Krakowie buduje wielofunkcyjną halę sportową

MARINUS – osiedle blisko gdańskiej plaży

 

Zobacz: Produkty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.