Blachodachówka płaska jako pokrycie dachowe na domu jednorodzinnym i obiekcie komercyjnym

Artykuł sponsorowany

13.10.2021

Blachodachówka płaska to eleganckie, modne i lekkie pokrycie dachowe. Jej bezkonkurencyjna, gładka powierzchnia robi duże wrażenie. Doskonale prezentuje się nawet na tych najbardziej skomplikowanych i nietypowych architektonicznie budynkach – zarówno jednorodzinnych, jak i projektach inwestycyjnych.

 

Proste formy aktualnie królują na rynku budowlanym. Nie bez przyczyny – sprawiają wrażenie czystości, a także zapewniają estetyczny i zarazem elegancki wygląd. Jeśli chcemy utrzymać minimalistyczny styl należy mieć to samo podejście przy zakupie materiału na pokrycie dachowe. Trafny  będzie w tym przypadku wybór płaskiego pokrycia dachowego w postaci blachodachówki. Dobrym przykładem jest blachodachówka PŁASKA PLUS firmy Blachy Pruszyński. Doskonale współgra ona z nowoczesną bryłą budynku z dużą liczbą okien.

Blachodachówka płaska

 

Bardziej wyszukanym i niestandardowym pokryciem są panele dachowe KARO. Elementy w romboidalnym kształcie tworzą wzór, który zapewni niemonotonny i ciekawy wygląd całemu budynkowi. Panele można dopasować do nowoczesnych budynków, jak również zabytków, co odświeży ich wygląd. Produkt doskonale sprawdzi się jako dekoracyjna obróbka komina, a także element elewacji. Dzięki temu budynek zyska oryginalny styl.

 

Blachodachówka płaska

Blachodachówka płaska na domu z dachem dwuspadowym. Blachy Pruszyński

 

Tego typu formy z reguły stosowane są na nieskomplikowanych dachach. Najczęściej pokrywane są nimi dachy kopertowe albo dwuspadowe. Na dużych i prostych połaciach takie produkty o delikatnym rysunku wprowadzają efekt „surowości” – widoczny jest jedynie delikatny rysunek na dachu. Dzięki tej technice cały budynek idealnie współgra z nowoczesnym projektem, a także wpisuje się w minimalistyczną harmonię. Najlepiej pasującymi do tego typu zabudowy barwami są odcienie szarości. Kolor ten nie jest zwykłą ocynkowaną stalą. Blachodachówki pokrywane są specjalnie dostosowaną organiczną powłoką. Jej zadaniem jest zabezpieczenie wyrobu przed czynnikami zewnętrznymi, a także nadanie mu odpowiedniej barwy. Powłoki różnią się od siebie składem i strukturą. Największą popularnością cieszą się powłoki poliestrowe i poliuretanowe. Producenci polecają również nowoczesne rozwiązania, czyli powłoki hybrydowe. Taką ofertę posiada firma Blachy Pruszyński. Powłoka PURMAX to połączenie warstwy poliestrowej z poliuretanową. Jakością dorównuje ona niemalże lakierom poliuretanowym, a wyglądem przypomina satynowe wykończenie. Nie uda nam się uzyskać tego efektu przy innego rodzaju powłokach. Każdy lakier jest inny pod względem stopnia połysku czy faktury, dlatego należy brać to pod uwagę podczas projektowania budynku.

 

Blachodachówka płaska

Blachodachówka płaska na dachu wielospadowym nowoczesnego domu. Blachy Pruszyński

 

Polecamy:

Panele na rąbek – tradycyjny styl w nowoczesnym wydaniu

Lekkie ściany osłonowe stylową elewacją nowoczesnych budynków

 

Rynny kwadratowe dopełnieniem minimalistycznego domu

Aby zachować spójność stylistyczną, warto zadbać również o pozostałe elementy znajdujące się na dachu i wokół niego. Na rynku budowlanym pojawiły się nowoczesne, kwadratowe rynny stalowe. To rozwiązanie wpisuje się doskonale w minimalistyczną stylistykę, tak popularną przez ostatnie lata. Ciekawy jest nie tylko kwadratowy kształt, ale także możliwości montażu – bezokapowy, okapowy, gzymsowy oraz ukryty. Na szczególną uwagę zasługuje system ukryty w elewacji. Dzięki temu, że rynny nie widać, cała bryła domu wygląda schludniej – bardziej surowo. Ten sposób montażu jest jednak znacznie bardziej skomplikowany, wymaga szczególnej szczelności elementów systemu. Nie wolno też zapomnieć o szczelinach wentylacyjnych przy połączeniu rynny z krawędzią dachu. Dlatego do takiego montażu warto zatrudnić sprawdzoną ekipę dekarską, która nie przeoczy najdrobniejszych niuansów. Kwadratowy system rynnowy znajdziemy w ofercie marki NIAGARA z Grupy Pruszyński. Firma skupiła się przede wszystkim na trwałości i kompleksowym wyposażeniu. Znajdziemy tutaj kilka elementów, które mogą przyciągnąć uwagę ze względu na swoje zastosowanie. Przydatna, a często pomijana maskownica, sprawdzi się podczas mocowania rynny na gzymsie lub przy wykończeniu podbitką – posiada ona specjalnie wyprofilowany zamek dopasowany do pozostałych elementów, co ułatwia montaż i zapewnia eleganckie wykończenie. Nietypowa jest również złączka, która (inaczej niż w innych ofertach) musi być zamocowana na końcu – dopiero po hakach i rynnach. W ten sposób unikamy manewrowania długą i nieporęczną rynną. NIAGARA zadbała również o szeroką ofertę haków, które zostały urozmaicone o specjalne „spinki”, czyli blaszki przymocowane od spodu haka. Znacznie ułatwia to montaż podbitki oraz zabezpiecza ją przed przemieszczaniem. Kwadratowy system rynnowy NIAGARA jest wykonany z wysokogatunkowej stali pokrytej powłoką poliuretanową oraz występuje w dwóch kolorach – czarny (RAL 9005) oraz antracyt (RAL 7016).

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in