Białystok / Kielce: Porozumienie w sprawie Rozwoju Inkubatorów i Parków Polski Wschodniej

23.07.2007

Na początku lipca w Białymstoku zostało podpisane Porozumienie w sprawie Rozwoju Inkubatorów i Parków Polski Wschodniej.

Na początku lipca w Białymstoku zostało podpisane Porozumienie w sprawie Rozwoju Inkubatorów i Parków Polski Wschodniej.

Sygnatariuszami są przedstawiciele województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Inicjatywa ścisłej współpracy pomiędzy instytucjami zaangażowanymi w działania rozwojowe na obszarze Polski Wschodniej narodziła się w lutym w Kielcach podczas konferencji inaugurującej działalność Kieleckiego Inkubatora Technologicznego. Jej uczestnicy, przedstawiciele 5 województw, postanowili podpisać porozumienie w celu wzajemnej wymiany doświadczeń. Partnerzy zadeklarowali przygotowanie wspólnych projektów międzyregionalnych i współpracę w zakresie promowania rozwoju przedsiębiorczości na terenie pięciu województw.

Jedną z ciekawych inicjatyw wspierających rozwój przedsiębiorczości są warsztaty „Studium wykonalności inwestycji na przykładzie projektu założenia parku technologicznego”, organizowane 28 września 2007 w Kielcach przez Biuro Projektów Aktywizujących Gospodarczo Miasto Kielce.

Ich adresatami są: pracownicy mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MMSP), instytucji okołobiznesowych, kadra naukowo-dydaktyczna wyższych uczelni, studenci studiów doktoranckich, studenci oraz partnerzy „Porozumienia w sprawie Rozwoju Inkubatorów i Parków Polski Wschodniej” realizatorzy projektów z zakresu budowy infrastruktury parków i inkubatorów technologicznych na terenie pięciu województw.

Warsztaty mają na celu przybliżenie wiedzy z zakresu opracowania studium wykonalności, stanowiącego ocenę ogólnej zdolności realizacji projektu i jego efektywności, jak również określenie najbardziej newralgicznych obszarów ryzyka.

Mimo że ogólne przekroje analiz w studium wykonalności są standardowo określone, to jednak studium wykonalności konkretnego przedsięwzięcia powinno zawierać głębsze analizy wszystkich obszarów wynikających ze specyfiki projektu i zwiększonego ryzyka jego realizacji. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość poznać i zrozumieć problematykę przygotowania studium wykonalności na przykładzie założenia parku technologicznego, który będzie tworzony przez Gminę Kielce w ramach projektu „Kielecki Inkubator Technologiczny” na terenie Gminy Piekoszów.

Program szkolenia znajduje się na stronie www.inkubator.kielce.pl.

Oprac. na podst. www.wiadomosci24.pl, www.um.kielce.pl, www.inkubator.kielce.pl
    
 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.