Forum Holzbau Polska to spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych skierowane do architektów, konstruktorów, deweloperów, wykonawców budynków w konstrukcji drewnianej i hybrydowej.
Forum Holzbau Polska będzie się odbywać 23–24 kwietnia br. w Hotelu Windsor w Jachrance. Program obejmuje 6 sesji tematycznych, 16 prelegentów, 65 wystawców, 3 debaty, prezentacja modułów drewnianych w skali 1:1. Liczba uczestników: ok. 500.
Konferencje Forum Holzbau Polska odbywają się w kilkunastu krajach Europy, przyciągając uczestników z całego świata. Po raz 8. organizowana jest również w Polsce. Wydarzenie promujące nowoczesne rozwiązania, technologie i materiały dla budownictwa drewnianego kierowane jest do profesjonalistów z branży.
Prelekcje podczas Forum Holzbau Polska 2024
Dwa dni kongresu wypełnią prelekcje praktyków, którzy zdobyli doświadczenie na placach budowy różnych krajów, m.in. Polski, Kanady, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Francji. Unikalną wiedzą podzielą się architekci i wykonawcy zarówno parterowych przedszkoli, jak i wielokondygnacyjnych biurowców czy wieżowców, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej oraz osiedli prefabrykowanych seryjnie.
Izabela Fornalczyk, B&O GmbH, właśnie ukończyła pierwszy wieżowiec drewniany w Niemczech. Uważa, że nawet 70% budynku mieszkalnego można wykonać z drewna. Kluczem do sukcesu jest seryjna prefabrykacja oparta na zasadach Bauhausu, która pozwala w szybkim tempie budować całe osiedla.
– Naszą koncepcją jest hybrydowa metoda budowy w budownictwie seryjnym oparta na cyfrowym systemie modułowym, o czym opowiem na Forum Holzbau Polska – mówi Izabela Fornalczyk.
Inni prelegenci, m.in. Theodor Kaczmarczyk z MOD21, Magdalena Pios z Ambient czy Addayo Shittu-Balogun z Eurban Ltd na konkretnych przykładach opowiedzą o realizowanych i planowanych inwestycjach z CLT, konstrukcjach szkieletowych i hybrydowych.
Master Holzbau
W trakcie specjalnej sesji Master Holzbau poznamy spojrzenie na budownictwo drewniane z perspektywy młodych inżynierów. W tym roku absolwenci trzech uczelni – w formule obrony publicznej – przedstawią wyniki swoich prac dyplomowych, projektów i analiz budynków drewnianych.
Debata
Równolegle do prelekcji odbędą się debaty podejmujące zagadnienia związane z dostępnością surowców dla budownictwa drewnianego, potencjałem sektora i wyzwaniami dla wykonawców związanymi z nowymi dyrektywami unijnymi. Spotkania w mniejszym gronie będą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych oraz tworzenia, z czego od lat słynie Forum Holzbau Polska.
Strefa B2B
Do dyspozycji uczestników forum będzie również sąsiadująca z salami wykładowymi strefa B2B z wystawą ponad 65 firm oferujących komponenty i technologie dla budownictwa drewnianego. To reprezentatywny przegląd dostawców, którzy rzadko pojawiają się w Polsce na innych targach, a oferują innowacyjne rozwiązania surowcowe i technologiczne na każdym etapie procesu budowlanego: od projektowania cyfrowego po zarządzanie, np. bezpieczeństwem pożarowym gotowego budynku.
Prezentacja w skali 1:1
Przed Hotelem Windsor staną dwa moduły drewniane w skali 1:1, wykonane przez firmy Andrewex i Keno Home. Strefa ta będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od części konferencyjnej, która jest biletowana.
Agenda wydarzenia i rejestracja na: forum-holzbau.pl
Czytaj także:
III Kongres ESG Polska Moc Biznesu
O nowoczesnych technologiach w budownictwie