Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

REMO 2017

15.12.2017

XV Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Problemy remontowe w budownictwie ogólnym i obiektach zabytkowych – REMO 2017” została zorganizowana 6–9 grudnia br. w Kudowie Zdroju przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Oddział Wrocławski.

Jest to wydarzenie, które odbywa się co dwa lata już od 35 lat. Ideą przewodnią tworzenia programu konferencji jest traktowanie remontu i konserwacji jako procesu interdyscyplinarnego, w którym uczestniczą osoby reprezentujące różne dziedziny wiedzy, a przede wszystkim architektoniczną, konserwatorską i konstrukcyjną.

Problematyka konferencji była następująca:

- naprawa, wzmacnianie, konserwacja obiektów architektury i budownictwa – metody analityczne, numeryczne, technologia, projektowanie;

- diagnostyka stanu zachowania obiektów budowlanych;

- nowoczesne metody badań obiektów budowlanych i ich dokumentacji – specjalistyczne techniki badań doświadczalnych, badania „in situ”;

- problemy rewaloryzacji i modernizacji budynków.

Zaprezentowano 51 referatów, które zostały opublikowane w czasopiśmie „Materiały Budowlane”. Łącznie w konferencji wzięło udział ok. 100.

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. Organizacji i Rozwoju, Dziekan Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiceprezes Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

 

Krzysztof Schabowicz

przewodniczący Komitetu Naukowego

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube